Бажання заощадити на перукарських послугах часто заставляє почати сміливий експеримент по фарбуванню волосся в домашніх умовах. При грамотному виборі фарби і знанні декількох нехитрих секретів така маніпуляція може закінчитись успішно.
Вибір фарби
Найперший крок до самостійного фарбування полягає в правильному виборі фарби для волосся. Прилавки відділів косметики вражають різноманітністю, асортимент широкий, як не заплутатися в назвах, призначеннях і якості фарбувального засобу. Вибір фарби залежить від мети фарбування. Який колір і відтінок повинні вийти в результаті? Яка довжина волосся? Чи потрібна функція зафарбовування сивини? Вибираючи відтінок і основний колір, необхідно порадитися із стилістом, або вивчити такі параметри і особливості зовнішності, як тип обличчя, форма зачіски, навіть, пора року.
На фарбі економити не слід. Для довгого густого волосся знадобляться дві упаковки фарби, для коротких стрижок досить однієї. Ідеального фарбування можна досягти, вибравши відтінок фарби на два-три тони світліший або темніший за природний колір волосся.
Етапи домашнього фарбування волосся
Перш ніж почати фарбування волосся, потрібно провести аналіз всіх чинників: наявність і відсоток сивини, якість структури волосся – густі або рідкі, тонкі або щільні. Як часто волосся піддавалося зовнішній агресії – дії фенів, плойок, хімічним обробкам. Після того, як вибраний тон, колір і кількість фарби, потрібно провести тест на чутливість, про це написано в кожній інструкції із застосування косметичних засобів. На згин ліктя наносять невелику кількість фарби і залишають на добу, якщо після закінчення цього часу почервонінь і подразнень не з’явилося, фарбу можна сміливо використовувати.
Наносити фарбу рекомендується з потилиці, оскільки саме ця зона голови фарбується повільніше за інші. Потім пензликом швидко наносять фарбу на коріння, пасмо за пасмом. Закінчують фарбування, розподіляючи фарбу по всій довжині волосся спеціальним гребінцем, збивають піну і замотують в плівку, шапочку і теплий рушник на вказаний в інструкції час. Передержувати фарбу не рекомендується, оскільки це може порушити структуру волосся, зробити його сухим, ламким, млявим. Швидкість роботи фарбувальних засобів залежить від індивідуальних особливостей – густини волосся і його структури. Кінчики волосся і забарвлені раніше ділянки потребують меншої кількості часу для інтенсивності кольору. Змивають фарбу великою кількістю води, із застосуванням бальзаму для пофарбованого волосся.
Якщо на шкірі голови є ранки, садна і порізи, фарбування протипоказане до повного одужання. Після недавно проведеної хімічної завивки фарбування також не рекомендується, перукарі радять почекати два тижні.
Зберігати готову фарбу не варто, до наступного фарбування вона втратить свої властивості. Вживання фарби для волосся для фарбування брів і вій не просто безглуздо, але і дуже небезпечно.
© 2012 – 2013, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.

Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: зафарбовування сивини, природний колір волосся, самостійне фарбування волосся, фарба для волосся, фарбування волосся, хімічна завивка