Сучасна промисловість пропонує досить багато різноманітних аксесуарів для ванної кімнати, і полиці в цьому відношенні не є винятком. Їх виробляють із пластику, скла, нержавіючої сталі і навіть з дерева. Вони можуть бути настінними, підвісними, підлоговими, кутовими, стаціонарними і вбудованими в стіну. Всі вони мають виключно одне призначення, але різняться способами установки і нюансами використання – з цими різновидами і будемо розбиратися.
Настінні навісні полиці для ванної – гарні у всьому, крім одного. Вони крадуть значну частину простору – якщо мова йде про маленьку ванну кімнату, то від їх використання або взагалі варто відмовитися, або встановлювати в тих місцях, де нижня частина стіни вже зайнята (наприклад, над пральною машиною або умивальником). Встановлюються такі полиці досить просто – знадобиться просвердлити в потрібному місці кілька отворів, оснастити їх саморізами або невеликими гаками, після чого просто повісити на них полицю. Як кажуть, розмітка місця установки набагато складніше, ніж сама установка.
Кутові полиці для ванної кімнати. Що-що, а кути практично завжди залишаються незадіяними в багатьох приміщеннях. Крім того, вони залишаються недоступними для людини – в них знаходиться деякий мертвий простір, в яке з природних причин людина просто не може потрапити. Кут можна назвати найзручнішим місцем для розміщення полиць. Кутова полиця у ванну кімнату може мати кілька варіантів виконання – їх можуть виробляти навісними, телескопічними і навіть на присосках. Якщо перший з варіантів виготовлення вимагає свердління отворів в стіні, то два інших встановлюються взагалі без використання будь-якого інструменту. Телескопічна полиця просто розтискується між верхом ванни і стелею, ну а на присосках просто прилипає до гладкої поверхні кахлю. До речі, останні мають досить кволе кріплення і не можуть витримувати велику вагу.
Стаціонарні підлогові полиці – їх можна віднести більше до меблів. Як правило, вони високі і місткі. Якщо у вашій оселі облаштована простора ванна, то краще, ніж напідлогова стаціонарна полиця не придумаєш. Ці вироби можуть вироблятися як в пристінному варіанті, так і в кутовому (не слід забувати, що будь-яка кутова полиця у ванну практично не займає корисної площі).
Вбудовані в стіну полиці – як правило, це ексклюзив, що виготовляється майстром. Такі полиці можуть мати різний вигляд, розташовуватися в будь-якому зручному для вас місці і декоруватися різноманітними матеріалами. Переймаючись питанням, як зробити полку у ванній, саме вбудовується її варіант найчастіше мається на увазі.
Наприклад, пластикові полиці для ванної кімнати мають не дуже гарний вигляд, коштують порівняно недорого і легко очищаються від бруду. Єдине «але» – з часом вони блякнуть.
Металева полиця для ванної коштує дорожче, виглядає солідніше, але у догляді є проблематичною – на ній залишаються плями від води, які необхідно постійно видаляти.
Скляні полиці у ванну відрізняються великими можливостями з точки зору дизайну – вони виглядають невагомо і володіють прекрасними естетичними характеристиками. Але, знову ж, за ними складно доглядати, і до того ж вони крихкі.
Знайти полиці можна задавши в пошуку фразу навісні полиці в ванну або навесные полиці в ванную. Як бачите, практично всі матеріали мають свої недоліки, тому доведеться визначитися з вибором між ними і красивим зовнішнім виглядом.
© 2015, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|