Існує поширена думка, що SPF показує, скільки часу можна засмагати без шкоди. Наприклад, сонцезахисний засіб з SPF10 в десять разів продовжує безпечне перебування на сонці.
Однак це не так. Термін SPF (сонцезахисний фактор) показує, скільки УФ-випромінювання ви можете отримати без ризику опіків з даними сонцезахисним засобом. Тобто SPF характеризує не час, а збільшення стійкості шкіри до опіків. SPF50 означає, що ви можете витримати без ризику порцію ультрафіолету в 50 разів більшу, ніж без нього.
Критична порція сонця залежить від багатьох факторів, і тривалість сеансу засмаги – тільки один з них. Також важливі час дня, географія, погода і, зрозуміло, ваш фототип. Всі ці умови виробники сонцезахисної косметики, звичайно, особисто для вас дотримати не можуть, а тому використовують усереднені показники (див. Таблиці).
Інша поширена і небезпечна помилка – вважати, що засоби з SPF перешкоджають загару, тому, якщо хочеш засмагнути, потрібно від них відмовитися. Насправді в першу чергу сонячна косметика захищає від UVB-променів, що викликають почервоніння і опіки, але не від UVA, сприяючих до засмаги.
Сьогодні відомо, що UVA теж приводять до меланоми і фотостаріння, і виробники косметики додають у креми захист і від UVA. Тобто забирають у нас трохи засмаги. Хорошим співвідношенням вважається співвідношення фільтрів UVB до UVA в кількості 3: 1 (як, наприклад, Clinique Sun, Aqualia Thermal Vichy, Antihelios La Roche-Posay).
Якщо вас хвилює лише красивий яскравий загар, вибирайте засіб тільки з UVB. Якщо ж ви готові пожертвувати шоколадним відтінком на користь здоров’я, шукайте крем з додатковим захистом від UVA, вона також може бути іноді позначена як IPD (Immediate Pigment Darkening) або PPD (Persistent Pigment Darkening).
Не варто вибирати між високим і дуже високим SPF. «Всі показники SPF понад 50 за сучасною класифікацією позначаються 50+. З ними загар майже не з’являється, так як вони блокують і значну частину UVA. Застосовувати такі засоби потрібно тільки за показаннями: фотодерматози, перші місяці після агресивних косметологічних процедур (пілінги, фотовоздействіе), пластичні операції. Здоровим людям не варто використовувати такий високий показник SPF », – вважає дерматокосметолог Світлана Ковальова.
Ось цей http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2006:265:0039:0043:EN:PDF документ Євросоюзу, наприклад, не дозволяє європейським виробникам влаштовувати гонки за цифрою після SPF. Показники від 60 до 100 не означають надприродну ступінь захисту – це просто рекламний хід. Справа в тому, що кошти з SPF50 вже поглинають 98% UVB-променів, і все креми 50+ дають однакову 99-відсоткову ступінь захисту.
Під час відпочинку необхідно подбати про розваги для дітей. Необхідно забезпечити їх різноманітними водними аксесуарами як надувні кола та поливайки. А у вечірній час в нагоді стануть на приклад пазлы для детей, що дозволить переключити увагу дитини з денного шаленого ритму розваг.
© 2015, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|