Ялта – найвідоміше місто Криму і, звичайно, одне з найживописніших і найцікавіших міст світу. Її незвичайне перетворення з рибацького села в модний елітний курорт сталося в єдину мить в 1838 році (коли вона отримала статус міста), завдяки прихильності декількох поколінь імператорської родини.
Привабливість і шик міста не можна пояснити логічно. Вони абсолютно не зводяться до набору яких-небудь сприятливих кліматичних або інших показників. Просто тут можна відпочити і всією сім’єю, і поодинці, популярний і дитячий відпочинок в Ялті, і відпочинок та лікування в Ялті. Краще, що буває тут (мабуть, краще в світі) – це осінь, “оксамитовий сезон”. Цей вираз з’явився на початку століття саме тут: коли з міста виїжджала службова публіка (інженери, вчителі, професура, чиновники і т. п.), Ялта наповнювалася особами вільних професій (художниками, літераторами). Перших за одягом називали ситцевою публікою, а других – оксамитовою.
Красиві місця. Звичайно, це Набережна. Вона не оголошена пам’ятником архітектури. Але багатоколірний натовп задоволених життям людей – рідке видовище. А довкола натовпу безліч пальм, безперервна черга барів, кафе і ресторанів.
Римсько-католицький костел біля річки Учан-су побудований в 1914 році за проектом архітекторів Коморніцкого і Краснова. Не менш цікаві Вірменська церква і декілька дуже ошатних православних храмів.
Колишній палац еміра бухарського в Ялті зведений в 1907-1911 рр. архітектором Тарасовим в мавританському стилі.
Ялтинський заповідник створений для охорони унікальних гірських лісів, що дають Південному берегу цілюще повітря. На спускові від плато Ай-Петрі до Ялти через 2 кілометри по вказівнику “До Срібної альтанки” ви потрапляєте до оглядового майданчика на вершині скелі Пендікюль (865 м), звідки відкривається вигляд на Ялтинський амфітеатр гір. Вже ближче до Ялти (на дев’ятому кілометрі Ай-Петрінського шосе) дорога повертає вправо до гірського озера Караголь, у водах якого відбивається дерев’яна будівля ресторану. У 7 кілометрах вище за Ялту, ліворуч від дороги починається стежка до водопаду Учан-су (Вода, що летить), найвищого в Криму. З висоти близько 100 метрів зриваються струмені води, досить потужні після танення снігів в горах або рясних злив.
Незвичайно приваблива “Галявина казок”, музей скульптури і флористики біля підніжжя живописної гори Хрестової (Ставрі-кая), тут же розташований зоокуточок, який останнім часом викликає великий інтерес туристів. Любителів активного відпочинку приємно здивує Ялтинський кінно-спортивний клуб “Кар’єр”, який запропонує не лише кінні прогулянки, але занурення з аквалангом, активний відпочинок в горах для дітей і дорослих, катання на гірських велосипедах і навіть джипах.
У Верхній Массандрі знаходиться палац імператора Олександра III, який по красі та миловидності нагадує будинки з мультфільмів. У радянські часи тут була держдача, про існування якої знали одиниці. Зараз це одне з популярних місць екскурсій.
Дегустаційні зали в ПАО “Массандра” та інституті виноградарства і виноробства просто закликають дивитися і насолоджуватися.
Никітський ботанічний сад (заснований в 1812 році) – за правом найвідоміший і популярніший з південнопобережних парків, що поєднують природу, історію, мистецтво і науку. У його колекції більше 28 тисяч рослин зі всіх кінців світу. Є і куточок незайманої природи – заповідник Мис Мартьян. Тут, окрім Саду, варто оглянути і Никітське міжгір’я вище за шосе. Романтична ущелина серед рудуватих обривів вапняку і невгамовної зелені – природна декорація для багатьох пригодницьких та казкових фільмів. Біля шосе знаходиться і Геодінамічна модель Криму з цікавим музеєм мінералів.
Приїзджайте до Ялти всією сім’єю, з дітьми. Тутешній відпочинок точно прийдеться вам до смаку.
© 2009 – 2010, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: "Оксамитовий сезон", Ай-Петрі, активний відпочинок, бари, ботанічний сад, відпочинок в Криму, водопад Учан-су, Галявина казок, гори, кафе, клімат, Крим, кримське побережжя, Массандра, Мис Мартьян, Набережна, озеро Караголь, ресторани, туризм, Ялта, Ялтинський заповідник