Немовля час від часу вже зайняте саме з собою. Лежачи в ліжечку, не спить, дригає ніжками, грає пальчиками, пускає бульки, видає якісь звуки. У такі моменти не потрібно йому заважати. Навіть тоді, коли він починає проявляти невдовоення, йому ще не потрібна ваша невідкладна допомога.
У два місяці повинен виробитися режим годувань і сну. Якщо вам не вдається налагодити його, і маля мало спить, вередує, погано їсть – проконсультуйтеся з педіатром, можливо, щось йде не так.
Найкорисніша їжа для немовлят – грудне молоко, в якому містяться вітаміни, мінерали і інші корисні речовини. Якщо ви не годуєте маля грудьми, підбирайте для нього молочні суміші лише разом з педіатром. До 6 місяців пляшки і соски обов’язково потрібно стерилізувати.
Деякі малята часто відригують після їжі. Це не небезпечно, якщо крихітка розвивається і додає у вазі. Проте, варто перевірити, чи правильно ви годуєте дитя: чи не заковтує він зайве повітря, коли смокче груди? Чи потрібного розміру дірочка на сосці і чи відповідає вона консистенції суміші в пляшці? Перевірте, скільки з’їдає дитя: приблизно обчислити разову порцію можна, розділивши добовий об’єм їжі на кількість годувань. Двомісячне маля повинне з’їдати приблизно 800 гр. їжі на добу. Після годування час від часу піднімайте крихітку і тримаєте його у вертикальному положенні, аби він відригнув повітря.
Купання – регулярна процедура для крихітки, але лише одн-два рази в тиждень у воду слід додавати миючі засоби. І краще ті, які не містять мила. Пінка для купання м’яко очищає шкіру немовляти, не дратуючи її і не викликаючи сліз, якщо вона потрапляє в очі. Багато миючих засобів для малят містять лікарські трави: ромашку, череду, шавлію і ін. Поки немовляті всього декілька тижнів, витирати його краще звичайною м’якою пелюшкою.
Для молодої мами прості гігієнічні процедури часто перетворюються на велику проблему. Потрібно навчитися підстригати крихітці нігтики. Робиться це так: почніть з ніжок – припіднімаючи кожен пальчик, обрізуйте нігті з легким заокругленням. Найзручніше починати з правого краю. Стригти нігтики на руках починайте з великого пальчика правої руки, тримаючи його між своїми великим і вказівним пальцями. Потім обережно розкрити кулачок немовляти, аби його долонька виявилася у вашій руці. Починайте стригти з мізинця.
Вушні раковини обережно прочищайте ватяним тампоном, внутрішнє вухо очищається само. Для очищення носика скрутіть джгутик з вати і злегка змочіть його в прокип’яченій рослинній олії. Вводьте в ніздрю неглибоко, скрючуючим рухом. Очки протирають ватним тампоном, змоченим в прокип’яченій воді, проводячи по нижній повіці від зовнішнього кута ока до перенісся.
Немовля найбільш забавляє обличчя матері або батька, і найцікавіше – очі і рот, тому що там відбуваються якісь рухи. Любить крихітка смоктати і свої пальчики, а часом намагається засунути в рот весь кулачок. Перші справжні іграшки це брязкальця, мобілі над ліжечком, а також м’які м’ячі, кубики або звірятка з тканини.
На початку другого місяця потрібно пройти лікарський огляд у педіатра. На прийомі дитя зважують, вимірюють ріст, окружність голови і грудей. До двох місяців він має бути оглянутий окулістом, невропатологом і ортопедом. Ортопед визначить, чи немає у дитяти вродженого вивиху стегна. Лікар широко розводить ніжки дитини і перевіряє чи не надає немовля опору при цьому, дивиться чи симетричні складочки на сідницях. У сумнівних випадках проводиться УЗД.
© 2011, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: вроджений вивих стегна, гігієнічні процедури, грудне молоко, другий місяць, купання, молода мама, невропатолог, окуліст, ортопед, педіатр, розвиток дитини