Для того, щоб правильно відбілити білі речі, ви повинні знати певні правила:
Прослідкуйте, щоб на білизні не було ніяких металевих предметів. Візьміть порошок-відбілювач або білизну, розчиніть у воді з розрахунку 20 гр. на 10 літрів. Занурте білизну в розчин і підігрівайте.
Якщо ви відбілюєте штучні тканини, нагрівайте не більше, ніж до 50 градусів, витримайте 20 хвилин і прополощіть.
Бавовняні і льляні тканини відбілюють при вищій температурі, але не доводять до кипіння.
Після відбілювання прополіскують спочатку в теплій, а потім в холодній воді.
Якщо стара пожовкла річ не відбілилася відразу, процедуру потрібно повторити.
Відбілюючі і дезинфікуючі засоби, застосовуються для відбілювання бавовняних і льляних тканин білого кольору, а також для білих тканин з синтетичних волокон.
Відбілювачі можна застосовувати при замочуванні і після прання.
Білизну змочують водою, злегка намилюють і занурюють у воду, в яку наливають відбілюючий розчин з розрахунку 1 столова ложка на 1 л води. Через 3 – 4 години білизну перуть з милом і прополіскують.
Білизну після прання занурюють у воду, в яку заздалегідь наливають відбілюючий розчин з розрахунку 1 столова ложка на 1 л. води, витримують в цьому розчині близько години, потім ретельно прополіскують.
Серед домашніх відбілювачів використовують перекис водню або гідроперит. На відро води потрібно 3 ст.л. перекису або 9 пігулок гідропериту. Замочують білизну на півгодини і полощуть.
Сушити білизну краще на сонці. Сонце саме відбілює білизну.
Для надання білизні сніжнобілого кольору використовують підсинюючі засоби. Це може бути синька.
Синька випускається в порошку або в рідкому вигляді. Якщо синька в порошку, покладіть її в мішечок з 4-5 шарів марлі і опустіть в теплу воду. Коли вода досягне необхідної насиченості кольору, мішечок дістаньте, рівномірно розмішайте розчин і опустіть в нього білизну.
Якщо білизну підкрохмалити, вона менше брудниться.
Півсклянки крохмалю розводять в 3 склянках холодної води. Поступово вливають розведений крохмаль в 3 л. киплячої води. У отриманому відварі полощуть білизну. Прасують підкрохмалену білизну вологою.
© 2012 – 2015, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: бавовняні тканини, відбілювання білизни, відбілювачі, домашні відбілювачі, крохмал, підкрохмалення білизни