Якщо вам хочеться чогось приємного для душі і тіла, то варто відвідати SPA-салон. Хоча, можна влаштувати СПА і в домашніх умовах. Скорочення SPA, або sanatus per aqua, переводиться як «оздоровлення через воду», так що найпершою СПА-процедурою є ванна.
Ванна – це прекрасний засіб як для душі, так і для тіла. Проте, аби вона приносила користь, слід дотримуватись певних правил.
Спершу запам’ятайте: щодня приймати ванну не рекомендується. Часте і досить тривале перебування в гарячій воді змиває з поверхні шкіри ліпідно-жировий шар, послаблюючи тим самим місцевий імунітет і відкриваючи бактеріям доступ в організм. Крім того, постійний нагрів внутрішніх органів може спровокувати загострення яких-небудь хронічних захворювань і запальних процесів.
Ванни бувають гарячі, теплі і прохолодні.
Прохолодні ванни відмінно тонізують, покращують обмін речовин і навіть укріплюють серцево-судинну систему. Приймати їх слід не більше 5 хвилин. Температура води повинна залишатися в межах +28 – +33 С.
Теплі ванни відмінно допомагають розслабитися, знімають стрес і м’язове напруження, позбавляють від безсоння і нормалізують кровообіг. Вода повинна бути +35 – +38 С. Тривалість ванни від 15 і до 25 хвилин.
Гарячі ванни можна проводити лише здоровим людям. Якщо скаржитеся на підвищений тиск, порушення обміну речовин або навіть просто втомилися, процедура навряд чи піде вамна користь. Температура гарячої ванни перевищує +40 С. Максимальний час перебування в ній – 10 хвилин, і ні хвилиною більше!
Знаменита «ванна Клеопатри» – це не що інше, як ванна з молоком, яку легко відтворити в домашніх умовах.
• Склад: Візьміть 1 л молока. Розчиніть його в теплій воді. Приймайте ванну протягом 15-20 хвилин. Молочна кислота дає легкий ефект пілингу, після якого шкіра стає ніжною і набуває красивого, рівного, здорового кольору.
Дуже корисні і сольові ванни. Вибирайте сіль, виходячи з потреб своєї шкіри.
• Для розслабляючої ванни підійдуть солі з екстрактами лаванди, вівса і ромашки.
• Збадьоритися допоможуть препарати з розмарином, цитрусовими, полином.
• Для чутливої шкіри ідеальні засоби з ромашкою, чередою і бромом.
Ванну з травами любили приймати ще наші бабусі, адже різні рослинні екстракти найпозитивнішим чином впливають на шкіру, та й на організм в цілому, знімаючи втому, напругу і стрес.
• Знімуть стрес всі хвойні – сосна, ялина, ялиця.
• Кропива і деревій зменшить жирність шкіри, та володіє протизапальними властивостями.
• Кора дуба допоможе при підвищеній пітливісті.
Під час трав’яної ванни не варто використовувати мило, шампуні, робити епіляцію і інші косметичні процедури.
Наступною СПА-процедурою є пілінг. Можна купити готовий препарат, а можна приготувати самостійно:
• висушеної кавової гущі і сметани;
• крупній солі, змішаній із сметаною.
Пілінг всього тіла повинен тривати не менше 10 хвилин. Особливу увагу варто приділити ліктям і колінам, а також внутрішній стороні стегон.
Після відлущування обов’язково обполосніться теплою або прохолодною водою і добре змастіть шкіру зволожуючим кремом.
© 2012, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: ванна Клеопатри, зволожуючий крем, пілінг тіла, сольові ванни, СПА в домашніх умовах