Зазвичай пологи тривають 12-14 годин. Стрімкі пологи в жінок, що народжують вперше, складають 6 годин, а повторні – від 2 до 4 годин. Шоправда, трапляється і так, що тривалість швидких пологів складає стандартну половину доби. Але деякі їх періоди скорочені: потуги або перейми проходять швидше, ніж потрібно. Чому таке відбувається? Порушення роботи матки: вона скорочується частіше, ніж потрібно. Причин тому декілька.
• Генетична схильність. Якщо ваша мама народжувала дуже швидко, не виключено, що ви повторите її «подвиг».
• Функціональне порушення ендокринної системи. Надмірне вироблення гормонів наднирковими або щитовидною залозою.
• Якщо твої перші пологи протікали швидко, швидше за все, другі пройдуть ще швидше.
• Гінекологічні захворювання, запалення органів малого тазу здатні спровокувати стрімкий розвиток подій.
На жаль, пологи – це такий процес, який можна прискорити (при необхідності). А ось уповільнити його не вийде. Головне – максимально розслабитися, заспокоїтися. І допомогти маляті з’явитися на світ здоровим.
Для дитини стрімкі пологи така ж несподіванка, як і для тебе. Він, як може, повідомляє про те, що готовий зустрітися з вами. Не ігноруй його бажання!
Дитя лежить головою вниз, аби зручніше було пройти родовими шляхами. Відчуття тяжіння та нав’язливий біль в попереку – теж вірний знак швидких пологів.
Слизова пробка – виділення з піхви. Вони можуть бути жовтуватими, червонуватими або коричневими. У будь-якому випадку їх поява говорить про початок пологів.
Це не сплутаєш ні з чим: з організму виливається мало не відро теплої води (по відчуттях). Проте далеко не у всіх міхур лопається сам. Буває, що навіть часті перейми не сприяють його розриву. Тоді його проколює лікар (не бійся, процедура безболісна).
При стрімких пологах інтенсивність перейм різко збільшується. Отже при перших перймах дзвоніть лікареві, і збирайтеся в пологовий будинок. Краще посидіти зайву годину в передпологовій палаті, ніж народити в машині або на вулиці.
Стрімкі пологи – це все ті ж пологи, лише проходять дуже швидко. У маляти менше часу, щоб підготуватися для проходження по родових шляхах. У вас дуже короткий термін для адаптації.
Уповільнити стрімкі пологи не можна. Проте можна їх уникнути. Принаймні, так кажуть лікарі. Дотримуйтесь техніки безпеки. Не піднімайтеся по сходах – скористайтеся ліфтом. А ще не переїдайте (повний шлунок сповна здатний стати спусковим гачком). Їси часто і помалу. Не відмовляйте собі в післяобідньому відпочинку. Лягайте спати раніше. І звичайно, не заперечуйте, якщо лікар порекомендує лягти в пологовий будинок незадовго до наміченої події.
© 2012, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: гінекологічні захворювання, лікар, пологовий будинок, стрімкі пологи, швидкі пологи