Якщо вашому малюкові вже 5 місяців, то вам необхідно ознайомитися з основними віковими нормами.
У цьому віці діти вже можуть повертатися з одного боку на іншій. Деяким навіть вдається повернутися зі спини на живіт. Дитина схоплює ніжки і підносить їх до рота. Інколи маля максимально витягує хребет, спираючись голівкою і ступнями об ліжко, піднімає сідничну частину, ніби пробує робити “місток”. Якщо йому протягують який-небудь предмет, дитя хапає його ще невміло, але тримає міцно, трясе ним, стукає об грати ліжечка, підносить до рота. Маляті подобається хапати одіялце і тягнути його до рота та смоктати.
Лежачи на животі, дитя легко піднімається, спираючись на передпліччя.
Якщо дитятко підтримувати за плечі, то воно намагається сидіти
Якщо дитя знаходиться в стабільному положенні, він може хапати обома руками, всією долонею. Коли дорослий тримає його в сидячому положенні і підтримує, дитя з цікавістю стежить за предметами, які знаходяться поруч.
Видавані малям звуки доки залишаються горловими, без участі губ і мови. Дитя лепече і вокалізує, зв’язує звуки “наспівує”, припиняє і знову починає “співати”. Інколи він ясно виголошує звуки “а”, “е”, замовкає на декілька секунд і знову повторює їх, як би прислухаючись до самого собі. Говорить сам з собою, починає виголошувати склади (“так”, “де”, “га”). Коли мама імітує ці звуки, задоволення дитини зростає, і він починає своєрідну “бесіду”. Як тільки встановлюється “діалог”, дитя сміється, повертається, протягує ручки до мами. Маля перестає плакати, коли чує музику.
Дитя у віці 5-ти місяців вже відчуває потребу сунути всі предмети в ротик. Для нього це процес пізнання.
Замість глобальних реакцій (радість, страх, крики, задоволення) відчуття стають “детальнішими”. Дитині все більше починає подобатися товариство інших людей, він відчуває потребу бути з кимось поруч, коли він не спить. Коли з малям розмовляють, він щасливий. У малюка все більше починає вимальовуватися власна особистість.
Вас повинно насторожити, якщо до кінця 5-го місяця дитя:
- погано самостійно повертається з животика на спинку;
- невпевнено тримає голову, особливо в той момент, коли його підводять за ручки з положення “лежачи на спині”;
- не може протягнути ручки до іграшки;
- не припиняє плакати, коли чує музику або голос мами;
- не виголошує окремі звуки або склади (наприклад, “га-га”, “ба-ба-ба”);
- не припиняє плакати, коли з ним починають говорити, не може відрізнити доброзичливість або незадоволеність в тоні і міміці.
© 2012, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: дитина, маля, розвиток дитини, розвиток дитини в 5 місяців