Перший «одяг» грудничка – це підгузники і, звичайно, пелюшки. Комфортні і «дихаючі» підгузники дозволяють крихітці вивчати світ, не відволікаючись на «дрібні несподіванки», а вам – бути спокійною за здоров’я малюка. А щодо пелюшок, то літечком бажано користувати пелюшки виготовлені з тонких тканин, а в холодний сезон – фланелеві.
Окрім терморегуляційної функції, сповивання допомагає малюку збагнути межі власного тіла, і полегшує адаптацію в зовсім для нього новому світі. Вже до кінця першого місяця життя дитина буде старатися звільнитися від пелюшок, тому в денний час його можна буде залишати голеньким. А вночі багато діток не заспокоюються, доки їх не сповити. Сповивання також може сприяти полегшенню болю при кишкових коліках.
Процедура одягання грудничка, особливо взимку на цій сторінці за витратами зусиль з обох сторін може, мабуть, порівнятися з грудним годуванням. Малюк упирається, базікає ручками, сова ніжками: іноді вам може здатися, що він робить це вмисно, щоб перевірити ваші нерви на витривалість. Кілька порад на щодо вдягання-роздягання значно полегшать життя і вам, і малюкові.
1. Дитячий одяг має бути комфортним для малюка. Натуральні тканини (бавовна), легкість одягання-роздягання, просторі рукави, і широкий або розстібний комірець – основні критерії вибору.
2. Переодягайте дитину тільки за потреби, і до початку годування а не після їжі. Під час, і після годування використовуйте великий слюнявчик – на випадок відрижки. А якщо він не спрацював, то просто протріть плями на одязі дитячої вологою серветкою.
3. Одягайте малюка на рівній поверхні (столик для сповивання, або рівна постіль), і сприймайте це, як форму вашого спілкування. Щиро та приязно розмовляйте з дитиною, і нехай під рукою малечі будуть іграшки. Вони відволічуть увагу крихітки від незручностей, та покращить ваше взаєморозуміння.
4. Одягаючи речі через голову дитини, руками розтягніть ширше воріт одягу. Голова дитинки повинна проходити через воріт легким рухом, а не засовуючи силу.
5. Намагайтеся натягувати тканину на ручки і ніжки дитини, а не просовувати їх в нерухомі частини одягу. Застібаючи «блискавку», відтягніть її вгору, щоб не прищемити шкіру немовляти.
6. Одяг грудничка повинен бути гігроскопічним, воздухопроникним, м’яким і не надто теплим. Надмірно не кутайте дитинку, бо це може привести до її перегріву. Перегрів також небезпечний для малюків, а також зменшує загартовування.
© 2014, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|