В сучасних умовах кожна економна господиня продумує свій бюджет і намагається заготовити про запас якомога більше смачних, вітамінних, якісних і головне корисних консервів. Для цього їй необхідний помічник домогосподарки – автоклав. Як правильно вибрати автоклав для консервування? Які побутові автоклави є сьогодні на ринку? Ці питання цікавлять господинь.
Сьогодні на ринку існує 4 групи автоклавів.
Перша група:
Автоклави, виготовлені зі звичайної вуглецевої сталі (чорної сталі) з забарвленням зовнішньої поверхні. Такі автоклави швидко іржавіють і є небезпека корозії зварювального шва. Вони оснащені манометром, термометром, запобіжним клапаном. Зверніть увагу, що вдома у вас обов’язково повинен бути насос для закачування в автоклав початкового тиску. У такому автоклаві можна зробити тільки м’ясні чи рибні консерви. Якість консервів буде дуже низька, тому що після закінчення процесу стерилізації консерви будуть перебувати в гарячому середовищі (від 1200 до 300) приблизно 8-10 годин. Якщо раніше відкрити автоклав, можуть розкритися кришки і в м’ясо потрапить брудна вода з автоклава. Процес тривалого охолодження автоклава дуже сильно позначається на якості консервів, вони втратять практично всі корисні вітаміни та мікроелементи.
Мінуси: швидко іржавіє, потрібен насос для закачування тиску, немає зливу гарячої води, немає можливості використання різноманітних банок, немає автоматизації процесу, немає можливості функції дистиляції.
Плюси: низька ціна.
Друга група:
Автоклави, зроблені з нержавіючої сталі. Ця сталь дуже дорога і забезпечує більш тривалий експлуатаційний термін (так як апарат не іржавіє).
Крім того, автоклави можна використовувати як самогонні апарати, вони не вимагають догляду і виглядають красиво.
Ці автоклави, як і автоклави першої групи, не мають зливу гарячої води, консерви остигають повільно і втрачають всі свої корисні властивості. Як кажуть «мертві консерви».
Мінуси: немає зливу гарячої води, немає можливості використання різноманітних банок, немає автоматизації процесу.
Плюси: довговічність (виготовлений з нерж.сталі), є функція дистиляції.
Третя група:
Автоклави виготовлені тільки з нержавіючої сталі. Мають злив гарячої води. У цих моделях автоклавів можна приготувати консерви з м’яса, риби, овочів, фруктів, в тому числі зелений горошок, кукурудзу, всілякі салати, гриби соки і т.д.
Чітка технологія приготування: швидкий нагрів, витримка потрібної температури згідно з рецептом і швидке охолодження гарантують отримання якісних безпечних консервів з максимальним збереженням корисних вітамінів, мікроелементів і смакових якостей.
Мінуси: немає можливості автоматизації процесу.
Плюси: є функція швидкого охолодження консервів, функція дистиляції, можливо використання різноманітних банок з нержавіючої сталі і скла до 3л і більш,
Четверта група:
Ці автоклави виготовлені з нержавіючої сталі, оснащені зливом гарячої води і електронним блоком керування.
Уклавши банки в автоклав і натиснувши потрібну кнопку, через 1,5-2 години ви отримуєте готові консерви.
Ці моделі найдорожчі, але всі переваги перед іншими моделями варті того.
Мінуси: більш висока вартість обладнання.
Плюси: максимальний функціонал і зручність роботи. У тому числі автоматичний злив, дистиляція, завантаження будь-яких розмірів банок та інше.
Варто пам’ятати, що автоклав – це той виріб, який не може бути дешевим. Це довговічна покупка, яка буде переходити у спадок, зберігаючи сімейні рецепти і традиції.
© 2016, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|