Кожна кімнатна рослина потребує індивідуального підходу. Не можна, наприклад, в одному і тому ж режимі поливати кактуси і калатеї. Це може закінчитися загибеллю рослини. Але певні загальні принципи догляду за кімнатними рослинами все таки є.
Для кімнатних рослин дуже важлива гігієна. Вчасно видаляйте зав’ялі квіти, жовтіюче листя і інше сміття. Листя кімнатних рослин збирає пил, він псує зовнішній вигляд, закупорює пори на листі, що перешкоджає нормальному газообміну рослини із зовнішнім середовищем, пил утворює світлозахисну плівку на листі, яка уповільнює процес фотосинтезу. Пил необхідно видаляти. Велике листя, як у фікуса каучуконосного, монстери, калли, хлорофітума, треба інколи протирати вологою м’якою ганчірочкою або серветкою, а кімнатні рослини з маленьким листям можна просто обприскати або помити під душем. Під час миття лисття підтримуйте рукою, не варто сильно натискати, молоде листя краще рясно обприскати. Пил з кактусів, сукулентів і рослин з опушеним листям змітають м’якою щіточкою.
Старе листя зазвичай блякне і навіть після миття не виглядає свіжими і блискучими. Сьогодні в спеціалізованих магазинах можна придбати спеціальні поліруючі засоби. Вони бувають у вигляді рідини і у вигляді аерозолів. Аерозолями користуватися легко. При поліровці потрібно дотримуватися ряду правил: перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією, в ній зазвичай перераховані кімнатні рослини, для яких засіб не можна застосовувати, не поліруйте молоде листя.
Періодично оглядайте кімнатні рослини. Хворобу треба вчасно помітити і вилікувати рослину. Чим раніше ви почнете лікування, тим легше буде вашій рослині. Інколи можна проводити профілактику хвороби. Не ставте хворі рослини поряд з іншими. Захворювання, зазвичай, свідчить про несприятливі для кімнатної рослини умови вирощування. В такому разі, потрібно швидко прийняти міри: при появі перших ознак захворювання видалити уражену частину, якщо потрібно, обробити фунгіцидом.
Майже у всіх кімнатних рослин є період спокою, він зазвичай припадає на зиму. Деякі кімнатні рослини уповільнюють ріст, в деяких опадає листя. Вічнозелені рослини ніяк не показують, що їм треба відпочити. Ретельно вивчивши інформацію про квітку можна приступати до дій. Слід скоротити частоту поливу і підгодівлі, забезпечити кімнатним рослинам прохолодніші умови утримання.
© 2009 – 2010, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: догляд, кімнатні рослини, кактус, лікування, листя, монстера, підживлення, поліруючі засоби, полив, фікус