Жирну шкіру необхідно перш за все ретельно очищати, оскільки вона виділяє більше жиру, ніж решта типів шкіри.
Одним з найефективніших засобів очищення шкіри обличчя є різні скраби і пілинги.
Але, оскільки ці засоби передбачають глибоке проникнення в шкіру, то, перш ніж користуватися ними, необхідно заздалегідь підготувати її, пом’якшити за допомогою традиційної парової ванни.
Парові ванни можна використовувати не лише перед нанесенням скрабів або пілингов, вони корисні самі по собі (перед нанесенням живильного крему, наприклад). Їх основна властивість полягає в тому, що вони максимально распарюють шкіру обличчя і розширюють пори, при цьому зволожуючи її, а лікувальні пари (в основному трав’яні) глибоко проникають всередину і впливають безпосередньо на шкіру.
Парова ванна з травою материнки і ромашки:
Материнка і ромашка корисні для жирної шкіри тим, що володіють антисептичним, протизапальним ефектом.
Інгредієнти: 1 стакан суміші трав материнки і ромашки (у рівних частинах), 2 л води.
Спосіб приготування: залийте траву водою і варіть на маленькому вогні. Доведіть до кипіння, потім зніміть з вогню і дайте настоятись, після чого процідіть. Відвар злийте в невелику миску і прогрівайте над ним обличчя, заздалегідь очистивши його. Перед початком процедури накрийте голову махровим рушником, аби волога не випаровувалася і не охолодала. Коли шкіра буде розпарена (15-20 хвилин прийняття ванни), можна приступити до очищення її за допомогою пілингов і скрабів.
Парова ванна з відваром петрушки:
Інгредієнти: по 1 стакану трави петрушки і води.
Спосіб приготування: залийте коріння і листя петрушки окропом і варіть на маленькому вогні 10 хвилин, потім зніміть з вогню і процідіть. Вилийте відвар в миску, накрийте голову щільним рушником. Тримаєте обличчя над парою 15-20 хвилин, поки відвар не охолоне, потім зніміть рушник і нанесіть на обличчя живильний крем або маску.
Скраб з кефіром і вівсяними пластівцями:
Інгредієнти: 0,5 стакана кефіру, 2 ст. л. вівсяних пластівців.
Спосіб приготування: подрібніть вівсяні пластівці і залийте їх кефіром, дайте розм’якнути протягом 5 хвилин (не довше, інакше пластівці стануть зовсім м’якими).
Отриману масу нанесіть на шкіру обличчя і подушечками пальців розітріть її на особливо проблемних ділянках: на носі, підборідді, лобі. Почекайте, поки скраб висохне на шкірі, 10-15 хвилин, а потім вмивайтеся прохолодною кип’яченою водою.
Скраб з соком капусти і льняним сім’ям:
Інгредієнти: 1 ст. л. льняного сім’я, 3 листки белокочанной капусти.
Спосіб приготування: трохи подрібніть льняне сім’я. Промийте свіже капустяне листя, прокрутите його через м’ясорубку. У капустяну кашку додайте льняне сім’я. Ретельно розмішайте. Отриманий скраб нанесіть на заздалегідь розпарену шкіру обличчя – акуратно, легкими круговими рухами. Масажуйте 5-7 хвилин, потім добре вмийтеся прохолодною кип’яченою водою.
Трав’яний пілинг з пивом:
Інгредієнти: 0,25 стакана пива, 1 ст. л. спирту, 50 г сухої ромашки, 10 г сухої шавлії, 10 г календули.
Спосіб приготування: подрібніть сухі трави і розімніть їх в ступці, потім залийте спиртом, змішаним зі світлим пивом, ретельно перемішайте.
Змочіть ватний тампон в отриманій масі і очистіть шкіру, втирайте пілинг в очищене обличчя круговими рухами, дайте йому вбратися, а потім вмивайтеся прохолодною кип’яченою водою.
Пілінг з травою подорожника і свіжим огірком:
Інгредієнти: 1 середній огірок, 2 листка свіжої трави подорожника.
Спосіб приготування: очистіть огірок від шкірки і натріть на дрібній терці. Промийте і поріжте подорожник, змішайте його з огірком.
Отриману масу акуратно втирайте в шкіру обличчя круговими рухами. Після масажу вмийтеся прохолодною кип’яченою водою.
© 2010, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: догляд, жирна шкіра, пілинки, парова ванна, скраби, шкіра обличчя