Є він і вона, вони зустрічаються, знайомляться і залишаються разом на якийсь час. Живуть разом, ведуть спільне господарство і відчувають себе чоловіком та дружиною. Але штампу в паспорті немає. Що це, цивільний шлюб?
Цивільний шлюб – це особлива форма стосунків, стосунки без наслідків, де сторони не мають гарантованих державою прав і обов’язків, в основному майнового порядку. Добре це чи погано?
З одного боку, вважають противники цивільного шлюбу, він не сприяє створенню міцних родинних зв’язків. Спокус в цьому житті надто багато, а сучасні молоді люди дуже часто їм піддаються.
Здавалося все логічно, але, якщо ми поглянемо на статистику шлюбів, які розпались, то виявиться, що приблизно четверть ранніх шлюбів розпадається мало не на перший рік спільного життя. Не допомагає навіть церковне вінчання, коли до державного штампу додається церковний обряд. Однією з причин подібного стану справ називають те, що молоді люди, не мають ще достатньо життєвого досвіду, проте прагнуть бути емансипованими і поводитися як дорослі, у тому числі і відносно шлюбу. Більшість ранніх “молодих” шлюбів побудована на закоханості. А потім настає розчарування…
Проте і вільне співжиття теж не панацея. Так, розлучення відбувається не так болісно. Якщо рожеві окуляри спали, можна просто зібрати речі і піти, але як же не хочеться влізати в зобов’язання, наприклад, заводити дітей.
А яка сім’я без дітей?
А які можуть бути діти, якщо чоловік або дружина у будь-який момент можуть просто піти геть. Відчуття невпевненості в партнерові – ось один з головних ворогів цивільного шлюбу.
Де ж вихід? Це тимчасовий шлюб, який має ряд чітких обмежень, обумовлених в контракті на спільне проживання. Серед обов’язкових є обмеження на дітей, спільне велике майно і інші проблеми офіційного шлюбу. При цьому, також чітко обумовлюється термін спільного проживання, зазвичай протягом декількох місяців.
Ось і виходить досить зручно, з одного боку взнаєш з ким живеш, а, з іншого боку, не боїшся затяжних судових тяжб з приводу майна або дітей. На жаль, такий вид шлюбу практикується в інших европейських країнах, а внас такої практики поки що немає.
© 2011, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: вінчання, громадянський шлюб, офіційний шлюб, спільне проживання, церковний обряд