З 8 місяців малюк вже вміє співвідносити предмет з певним місцем в просторі. Він вкладає і виймає предмети, кладе на певне місце, нанизує великі предмети, переміщує предмети в певному напрямку.
У дитини з’являються більш тонкі рухи пальців – давайте йому коробочки різної форми. Можна запропонувати дитині діставати іграшки з мішечка і складати назад.
На новий етап переходить діалог з дорослим. Тепер малюк чудово розуміє і виконує такі прохання, як «дай ручку», «витягни ніжку», «нахили голівку», «дай іграшку». Дитина починає показувати дорослому те, до чого їй хочеться дотягнутися, що хоче помацати.
Дитина може довго спостерігати за тим, що відбувається за вікном.
В цьому періоді ще більше загострюються відмінності в сприйнятті оточуючих. У незнайомому отооченні без мами дитина відчуває страх, часом близький до паніки. Це прогрес у розвитку. Малюк вже настільки емоційно зрілий, що прекрасно розділяє «своє» і «чуже», «знайоме» і «незнайоме». Занепокоєння батьків повинно викликати як раз не наявність, а відсутність подібних страхів, або, принаймні, негативних емоцій у відношенні сторонніх людей.
У цьому віці дитина лякається різких, несподіваних звуків. Це також нова сходинка – в поле усвідомленого сприйняття малюка тепер потрапляє одночасно багато різних факторів. Познайомте чадо з такими «шумливими» домашніми помічниками, як пилосос, кухонна техніка, пральна машина – дайте послухати їх звук, поясніть, навіщо вони потрібні. Якщо дитина продовжує їх боятися, включайте рідше. Включивши, приділіть хвилинку крихітці – обійміть, поцілуйте, скажіть, що ви поруч і розумієте, як йому страшно, але змушені працювати з цим приладом.
До кінця 8 місяця діти вже впевнено повзають, причому не обов’язково вперед і на четвереньках. Є малюки, яким більше подобається повзати на попці, або ніжками вперед, задкувати або боком. Заохочуйте малюка до повзання – воно сприяє розвитку м’язової системи, а також правильному формуванню бінокулярного зору, є профілактикою короткозорості, покращує координацію рухів.
Якщо у дитини є 4 зуба, час переходити з пюре на дрібно подрібнену їжу. Давайте малюку шматочки м’яких продуктів – печиво, фрукти, огірки, морква, картоплю, щоб він міг тренуватися відкушувати і жувати.
Можна починати привчання до горщика. Якщо малюк сидить впевнено, висаджуйте його на горщик відразу після сну і після їжі. Якщо дитина категорично відмовляється сидіти на горщику, не наполягайте.
Якщо карапуз сидить на горщику охоче, не тримайте його на ньому більше 10 хвилин, навіть якщо нічого не вийшло. Якщо ж результат виявився позитивним, похваліть малюка. Не давайте іграшок, щоб не відволікати його.
© 2012, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: дитина, повзати, привчати до горщика, розвиток дитини, розвиток дитини 8 місяців