Парові страви – це смачно і красиво. Під час готування на пару продукти обробляються вологим жаром, в протилежність сухому жару в печі або духовці. Вологий жар сприяє збереженню консистенції, природного кольору і вітамінів.
Після обробки парою продукти майже не втрачають своєї натуральної форми і кольору і їжа виходить не лише по-справжньому смачною, але і красивою, апетитною на вигляд.
Дієтологи стверджують, що їжа, приготована на пару, потрібна всім людям, які піклуються про своє здоров’я. Але інколи переходити на парові страви просто необхідно і навіть життєво важливо. Йдеться про дієти при різних захворюваннях.
В першу чергу це хронічні хвороби шлунково-кишкового тракту: гастрит, холецистит, гастродуоденіт (захворювання дванадцятипалої кишки), виразкова хвороба шлунку і інші захворювання. Якщо лікарі виявляють у людини одне з цих захворювань, вони зазвичай відразу ж рекомендують легке дієтичне харчування. Тому приготування їжі або, як зараз модно казати – кукинг, мають для таких людей деякі особливості.
Для хворих органів травлення сама підходяща кухня – не лише звичні відварені продукти, але і страви, приготовані на пару. Вони так само не подразнюють шлунково-кишковий тракт, як і варена їжа, і при цьому зберігають більше корисних речовин.
Надзвичайно корисні страви парової кухні людям, які страждають на захворювання серцево-судинної системи. Наприклад, при такій хворобі, як атеросклероз, потрібно понизити рівень холестерину в крові, а для цього виключити гострі і жирні страви. Адже парова їжа – абсолютно не жирна, а вже гострота повністю залежить від наших маніпуляцій з приправами.
Якщо людині поставили діагноз, пов’язаний з будь-якими порушеннями обміну речовин, якщо у неї зайва вага або алергія – парова кухня прийде на допомогу і в цих випадках. Проте справа не лише в хворобах. Рекомендації дієтологів відносяться і до повністю здорових людей, особливо в деякі певні періоди життя, коли організм людини більше потребує дбайливого відношення.
Наприклад, для дітей дошкільного віку, і особливо до 2-3 років, вживання м’ясних страв в паровому вигляді є більш бжаним (парові котлетки). І навіть самим маленьким, після досягнення 6-місячного віку, в якості прикорму корисні різні пюре з приготованих на пару овочів.
Парове харчування рекомендується не лише дітям, вагітним жінкам, літнім людям, але і всім, чий організм часто піддається дії різних несприятливих чинників. Особливо, якщо навчання або робота пов’язані з перевантаженнями, частими стресами, постійним недосипанням, працею в нічну зміну, що ламає природний для організму режим дня.
Якщо організм працює з перевантаженнями, то, як правило, це в першу чергу відбивається на стані нервової системи і рівні імунного захисту. У таких випадках розумно і доцільно перейти на раціональніший режим харчування і, зокрема, частіше включати в раціон парові страви.
Для парової обробки підходять практично будь-які продукти. У пароварці можна приготувати страви з м’яса, риби, морепродуктів, яєць, овочів, у тому числі з картоплі, круп. На пару виходять відмінні пельмені і вареники, запіканки, фруктові десерти і навіть торти.
І лише декілька продуктів готувати на пару не рекомендується. Перш за все, це макаронні вироби, особливо з м’яких сортів пшениці. Крупи і макарони готувати в пароварці можна лише в спеціальній чаші, в яку додатково наливається вода. В цьому випадку пара просто нагріває рідину і продукти фактично варяться як завжди, лише не в киплячій воді, а при температурі 75-85°С. Втім, макаронні вироби при такому вариві найчастіше сильно розварюються і злипаються.
Зазвичай не варять в пароварці квасолю і горох, як і більшість видів бобів. Не занурюючи у воду, ці дуже сухі продукти приготувати на пару важко. В принципі, це можливо, але на їх приготування піде надто багато часу.
Не піддають паровій обробці продукти, з яких перед вживанням виварюють (видаляють) токсичні розчинні речовини. Йдеться про деякі види грибів, які треба вимочувати або відварювати перед тим, як готувати, і про деякі субпродукти (наприклад, нирки), які також перед вживанням відварюють у великій кількості води.
© 2013, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.

Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: парові страви, приготування їжі на пару, страви на пару, як готувати їжу на пару