Народження дитини – це завжди подія. Але, народившись на світ, дитина є беззахисною і побутує повір’я, що дитина буде захищена від зурочення тільки після того, як її охрестили. Для цього необхідно дотримати всі ритуали. Невід’ємним атрибутом для хрещення є крижма. Крижми для хрещення це полотно білого кольору, яке символізує безгрішність і чистоту дитини, що з’явився на світ.
Зазвичай крижму купує майбутня хрещена мати малюка, вона ж і приносить її в храм і приймає в неї похрещену дитинку.
Яку крижму вибрати?
Крижми для хрещення – це не просто рушник або полотно, в яке буде загорнута дитина. Вважається, що крижма є оберегом для малюка на все його подальше життя. Тому вибирати її потрібно дуже відповідально. Дуже важливо, щоб матерія, з якої буде виготовлена крижма, була м’якою, натуральною, приємною до тіла, і дуже важливо, щоб вона добре вбирала вологу.
Найкраще вибирати крижму, виготовлену з льону, бавовни або махорки. Можна, звичайно ж, пошити крижму самостійно, а можна пошукати в інтернеті крыжма купить в Киеве от Syndychok та купити її не виходячи з дому.
Дуже красиві крижми, виготовлені з атласу. Але, атлас дуже погано вбирає воду і буде холодити шкіру малюка. Але, якщо ви все-таки хочете Крижми для хрещення з атласу, тоді вибирайте варіанти з бавовняної підкладкою, щоб вона вбирала вологу.
Можна вибрати Крижми, виготовлену з бавовни, але з атласною обробкою, але тут важливо враховувати в яку пору року ви будете хрестити малюка.
Якщо це осінь чи зима, тоді варто зупинитися на крижмі, виготовленої з махорки. Махра може бути тоненькою і дуже приємною до тіла. Для весни або літа підійде крижма для хрещення з вуалі або ситцю.
Крижма не обов’язково повинна бути білою. Вона може бути прикрашена вишивкою з різними орнаментами, квітковими візерунками, ромбиками і янголятами.
Крижма: оберіг на все життя
У народі є повір’я, що та людина, що змогла зберегти свою крижму, буде щасливою все своє життя.
Справа в тому, що коли священик хрестить малюка і кладе його в крижму, він висв’ячує і крижму. Але, тут є два спірних моменти: одні вважають, що крижму після хрещення не можна чіпати і її потрібно зберігати в спеціальному чохлі, інші ж вважають, що крижму потрібно використовувати якомога частіше в повсякденному житті, наприклад як рушник для витирання обличчя після вмивання.
Також кажуть, що коли малюк хворіє або поводиться неспокійно, його потрібно загорнути в крижму, оскільки вона має цілющу дію.
© 2016, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|