Спокон віку вважається, що фата – це символ цнотливості і чистоти. Традиція покривати голову жінки походить з глибокої давнини. На Русі на наречену, замість звичної в наші дні прозорої вуалі, вдягали просту полотняну хустку, якою повністю закривали нареченій все обличчя. В давнину вважалось, що, коли наречена давала свою згоду на шлюб, вона ніби “вмирала”. Її не можна було нікому бачити, а порушення заборони могло привести до всіляких нещасть, загрожуючи майбутній молодій сім’ї незліченними бідами.
Набагато пізніше, фата стала символом покірливості. Наші предки були впевнені, що фата захищала наречену від злих духів. Виявляється, що головний убір нареченої і її букет – набагато більш древні символи весілля, ніж всі інші. Наприклад, в Древній Греції фата нареченої була жовтого кольору, а в Древньому Римі наречені покривали свої голови фатою виключно червоного кольору. Довжина фати в ті давні часи була для всіх однакова – з голови до п’ят, що теж було символом повного підпорядкування і залежності жінки від чоловіка. З цим фактом пов’язана одна цікава прикмета: чим довша фата, – тим вдаліше і довше буде спільне життя подружжя.
В кінці весілля з нареченої урочисто знімали фату, що означало її перехід з-під влади батьків під владу чоловіка. Оскільки за традицією, білий колір фати символізує цнотливість нареченої, то жінці, яка виходить заміж не вперше, не доречно її вдягати.
Свій сучасний вигляд фата набула до середини XVIII століття і з тих пір майже не змінювалась.
Фата завжди повинна відповідати фасону плаття і неодмінно бути нареченій до лиця. Сучасна мода ніяк не обмежує довжину і форму фати. Замість фати багато наречених уквітчують свої зачіски . Квіти споконвіків символізують людські відчуття, такі як кохання, вірність, дружбу. Найголовнішою квіткою, що втілює кохання, є троянда.
У Древній Греції наречені прикрашали свою зачіску стеблинками трави – це означало вірність обранцеві.
© 2009 – 2010, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: весілля, весільні традиції, жінка, наречена, обличчя, фата, чоловік