Аби ваша квартира виглядала прибраною, дзеркала, поліровані поверхні, дерев’яна підлога, лінолеум, паркет повинні бути чистими і блискучими.
Мити скло дуже добре розчином нашатирного спирту у воді в співвідношенні 1:100. Якщо поверхня скла сильно забруднена, то спочатку потрібно вимити її теплою водою з милом. Аби скло очистилося якнайкраще, його можна натерти розчином крейди у воді, а після висихання натерти скло газетою. Окрім цього, ефективно очистити скло від бруду допомагає відстояний водний розчин оцту і крейди.
Матове скло рекомендується мити гарячим водним розчином оцту.
Всі дерев’яні і інші поверхні, на які нанесена масляна фарба, рекомендується мити водним розчином аміаку. Якщо ж покриття сильно забруднене, тоді допоможе розчин хлорки у воді в співвідношенні 1:10, окрім очищення така обробка продезинфікує поверхню, але будьте обережні з хлоркою, працюйте в респіраторі і рукавичках. А після очищення поверхні ретельно змийте залишки хлорного вапна водою і протріть досуха.
Дзеркало, це теж скло, але при його чищенні потрібно бути обережним, аби не подряпати поверхню. Тому для очищення дзеркал рекомендується використовувати м’яку ганчірку або газетний папір. А ефективного очищення допоможуть досягти наступні засоби: спирт, чай, відстояний водний розчин оцту і крейди, або ж просто тепла вода. Якщо на дзеркалі є сильне забруднення, то можна його протерти половинкою цибулини, а потім сполоснути теплою водою і витерти насухо.
Буває так, що з часом дзеркала блякнуть. Повернути їм початковий блиск допомагає розчин синьки, після висихання якого, необхідно натерти дзеркало м’якою ганчіркою або газетою.
Підлоги, якими б вони не були, вимагають частого вологого прибирання.
Якщо підлоги дерев’яні, тоді мити їх слід мильним розчином, після чого витирати насухо, щоб запобігти набряканню дерев’яної поверхні. Для надання дерев’яній підлозі насиченого кольорового відтінку, рекомендується час від часу протирати її слабким оцетовим розчином. Для запобігання ураження дерев’яної підлоги паразитами, необхідно раз в півроку обробляти її скипидаром. А видалити жирні плями з незабарвленої дерев’яної поверхні допомагає глина: її слід нанести на пляму на 12-14 годин, а потім змити і витерти досуха.
Аби правильно доглядати пофарбовану підлогу, потрібно дотримуватися тієї ж тактики, що і в догляді за іншими пофарбованими поверхнями. Віддавайте перевагу розчину аміаку у воді і відмовтесь від содових і мильних розчинів.
Якщо на підлозі лежить лінолеум, то потрібно мити його мильним розчином, але ні в якому разі не аміаком, спиртом або содою. Для надання лінолеуму блиску протирайте його масляними засобами (оліфою, льняним маслом), але не частіше ніж один раз в три місяці. Після такої обробки, не забудьте ретельно протерти покриття м’якою ганчіркою, в іншому випадку ви на ньому можете підсковзнутись.
Догляд за паркетом вимагає спеціальних прийомів. Не слід мити його водою, оскільки це може зруйнувати поверхневий захисний шар і клейовий склад, за допомогою якого укладений паркет. Для продовження терміну служби паркету і захисту його від вологи рекомендується натирати його парафіном приблизно раз в 10 днів. При генеральному чищенні паркету його піддають обробці скипидаром (ефективний також для видалення жирових плям), з подальшим покриттям тим лакофарбним засобом, який було використано при укладанні. На завершення паркет натирають воском.
© 2009 – 2010, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: дзеркала, квартира, лінолеум, нашатирний спирт, оцет, очищення, підлога, паркет, поліровані поверхні, прибрана, скло, спирт