При першій вагітності у вас обов’язково виникне питання, яким чином розпізнати початок пологів? Багато жінок переймаються, чи встигнуть вони зібратись та доїхати до пологового будинку? Насправді, завжди є ознаки, по яких можна зрозуміти, що пологи і насправді почалися. І в більшості випадків проходить не так вже й мало часу, перш ніж дитя з’явиться на світ. Коли ви помітите хоча б один з наступних симптомів, майте на увазі – пологи наближаються:
- відходження слизової пробки;
- відходження навколоплідних вод;
- початок регулярних переймів.
Слизова пробка і оболонки захищають дитя в матці від проникнення інфекцій. У певний момент ця пробка відходить. Разом із слизом виділяється невелика кількість крові, деколи настільки незначна, що багато жінок навіть не звертає уваги на це. Оскільки маля захищають оболонки, які залишилися, ви можеш продовжувати займатися своїми звичними справами. Відходження слизової пробки свідчить про те, що пологи не змусять себе довго чекати. Але це не означає, що ви обов’язково народите протягом найближчих 24 годин. Інколи може пройти більше тижня, перш ніж почнуться перейми, що періодично повторюються.
Проте при появі яскраво-червоної крові або відходження слизової пробки раніше, ніж за два тижні до передбачуваного терміну пологів, вамі слід негайно звернутися до лікаря.
У матці з оболонок формується тонкий мішок, в якому знаходяться дитя і навколоплідні води. Навколоплідні води захищають дитинку від зовнішніх дій, а плодовий міхур – від проникнення інфекції. Інколи плодовий міхур розривається ще до того, як ви відчули перейми або відійшла слизова пробка. У багатьох вагітних це відбувається вночі. Як же відрізнити навколоплідні води від сечі:-
- навколоплідні води безбарвні;
- вони мають солодкуватий, а не специфічний аміачний запах;
- у навколоплідних водах можна часто виявити білуваті пластівці: це vernix – білувате мастило, що покриває шкіру новонародженого.
Якщо відійшли води, не потрібно боятися, що тепер дитя народиться “насухо”. Вироблення навколоплідних вод відбувається кожні три години і крім того, дитина їх затримує, закриваючи голівкою вихід з матки. Болю зазвичай не буває. У кожної жінки відходить різна кількість навколоплідних вод, в середньому від одного до півтора літрів. Причому у одних жінок навколоплідні води відходять “крапля за краплею”, як легке нетримання сечі. В інших це нагадує хвилю, яку неможливо стримати.
Води можуть відійти або до початку пологів, або в період розкриття матки. Після відходу вод зростає ймовірність проникнення інфекції, тому приймати ванну або займатися сексом не можна. Інколи пологи починаються лише через декілька годин, а інколи і днів, після того, як відійшли води. Багато лікарів вважають, що в таких випадках чекати початки пологів довше за добу безвідповідально, оскільки ризик проникнення інфекції зростає. І вам негайно потрібно їхати в пологовий будинок. На думку інших лікарів, нічого страшного не станеться, якщо пологи не почнуться протягом сорока восьми годин або довше. Приймати рішення потрібно залежно від положення дитини. Якщо дитя не опустилося, може статися випадання пуповини. В цьому випадку викликає занепокоєння не стільки за виникнення кисневої недостатності у дитини(під час переймів перетискається пуповина і порушується подача кисню), скільки небезпека розвитку висхідної інфекції.
Велике значення має колір навколоплідних вод. У нормі вони безбарвні. Зміна їх кольору на зеленуватий або коричневий означає, що з якоїсь причини у дитини виникло кисневе голодування і його випорожнювання – меконій – попали в навколоплідні води.
Меконій – це перше випорожнення дитинки, воно – чорно-зеленого кольору. При зеленуватому або коричневому забарвленні навколоплідних вод потрібно негайно повідомити лікаря, навіть якщо ви виявили це в три години ночі. Чекати самостійного початку переймів в цьому випадку більш ніж безглуздо.
© 2010, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: відходження навколоплідних вод, відходження слизової пробки, вагітність, вагітна, дитина, кисневе голодування, меконій, передвісники пологів, перейми, пологи