Кімнатні рослини є практично в кожному будинку, а в деяких квартирах справжнісінькі зимові сади, що додають будинку чарівність і затишок. Різноманітність кімнатних квітів приголомшує уяву, і, частенько, важко зробити вибір, коли ви хочете розвести ту або іншу кімнатна рослину у себе удома.
З квітами пов’язано безліч прикмет, причому, різних – і хороших, і поганих. Прислухатися до них чи ні, це вирішує кожен для себе.
Так, споконвіку вважається, що папороть обіцяє успіх в картах і азартній грі взагалі. А фікус забирає у людини енергію, розанець зацвітає лише тоді, коли вдома хтось серйозно захворіє, а ще говорять, що монстера розлучає подружжя.
Але окрім старих прикмет, про кімнатні рослини є багато цікавої і важливої інформації. Ще зі школи всі пам’ятають, що рослини поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень, а краще всього повітря від вуглекислого газу очищають саме фікуси.
Таким чином, квіти біля вікна приносять не лише естетичне задоволення, але і вирішують екологічну проблему. Аби прикинути, скільки вам потрібно квітів, аби не турбуватися про свіжість повітря, то скористайтеся наступним підрахунком: так, 10 квіткових горщиків в кімнаті площею 18 кв. м цілком достатньо.
Хлорофітуми навіть використовують в очисних спорудах, тому їх добре вирощувати на кухні. Філодендрони, сансевієрія (у нас вона краще відома як «щучий хвіст») і спатифілум понижують вміст в повітрі формальдегіду, бензолу і трихлоретилену. А алое, всі пальми, шеффлера, фатсія, альпійська і китайська троянди підтримують в квартирі природну вологість повітря, якої особливо бракує взимку. Горщики з рициною відлякують мух, плющелистная герань – міль. А якщо у вас в будинку є кішка, то для неї добре висаджувати циперус – різновид осоки.
Але, безумовно, слід приймати деякі заходи безпеки, якщо в будинку є домашні тварини, хворі люди або маленькі діти. Так, герань, примула, кардамон – рослини з сильними ароматами, і у людей, схильних до алергії на запахи, можуть викликати хворобливу реакцію. Деякі квіти, наприклад, диффенбахію не рекомендують тримати в будинку, де зростають маленькі діти, з деякими квітами рекомендується працювати лише в рукавичках. Тому при розведенні кімнатних рослин обов’язково поцікавтеся про них аби вони не заподіяло шкоди вам і вашим близьким.
© 2010, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: алергія, алое, герань, кімнатні рослини, квіти, монстера, пальми, фікуси, циперус