На це запитання до цих пір не знайдено однозначної відповіді. Одні стверджують, що стриманість, безумовно, шкідлива (викликає фізичні і психічні розлади), інші – що воно нешкідлива для людини, а треті переконані в її безперечній користі.
Корисно.
Нерозтрачена енергія мимоволі сублімується, тобто спрямовується на створення яких-небудь інших цінностей, духовних або матеріальних. Людина, яка з якихось причин не має можливості задовольнити свої сексуальні потреби, кидається в роботу, суспільну діяльність, навчання – треба ж кудись витратити накопичені сили!
Шкідливо.
Досить часто сексуальна стриманість стає причиною нервових розладів, інколи важких, аж до неврозів, серйозної депресії, нервових зривів. Зміни, що відбуваються в організмі, можуть привести до виникнення сексуальних збочень. Особливо, небажана сексуальна стриманість для чоловіків. Якщо стриманістьтриває більше двох тижнів, то це, зазвичай, стає причиною передчасного сім’явиверження, яке сприймається чоловіком як ознака початку хвороби (хоча насправді це досить нормальне явище). В результаті – страх перед статевим актом, який, у свою чергу, призводить до чергової невдачі. Таким чином, виходить замкнутий круг, розірвати який дедалі складніше. Все це призводить до неврозів, постійного чекання «провалу», страху перед статевим актом. Чоловік, впевнений в своїй «імпотенції», постійно відчуває себе пригніченим. Хоча всього цього можна уникнути простим методом: не зациклюватися на першій невдачі, а повторити спробу після невеликого відпочинку.
Насправді, проблема сексуальної стриманості індивідуальна. Її рішення залежить, в першу чергу, від сексуальної збудливості і сили статевого потягу. Є дорослі люди, яким нічого не варто прожити без сексу рік, жодних негативних наслідків це не викличе. У свою чергу, чоловіки і жінки, що володіють сильною статевою конституцією, нездатні довгий час утримуватися від сексуальних контактів.
Отож, поза сумнівом, сексуальні контакти – частина нашого повсякденного життя, з їх допомогою людина отримує розвантаження фізіологічне та емоційне, самопочуття від цього лише покращується.
Проте, якщо вести безладне статеве життя, можна піддатися ризику венеричних та інших неприємних хвороб.
© 2011, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: жінка, неврози, Секс, сексуальна стриманість, статеве життя, чоловік