Крашанками обмінюються рідні і знайомі, хресні дарували їх своїм похресникам, дівчата – коханим.
Згідно з церковною традицією, фарбувати яйця потрібно в «Чистий четвер». Існує декілька способів фарбування яєць. У кожної господині – свій рецепт.
Найвідоміший і доступніший всім спосіб – використовувати цибульове лушпиння. Задовго до настання святкових днів запасливі господині починають збирати лушпиння з цибулі. Міра фарбування залежить від концентрації цибульного відвару. Для темного і насиченого кольору візьміть більше лушпиння, варите його хвилин 30. Після чого в ємність з відваром можна додавати яйця. Результат проявиться вже через 10 хвилин після початку кипіння.
Щоб отримати «мармуровий ефект», потрібно обернути яйця в цибульове лушпиння і зав’язати нитками або шматочком натуральної тканини нейтрального кольору і зварити.
Для фарбування підійде і сухе листя берези. Відвар з листя настоюється близько 30 хвилин. Яйця поміщають в теплий настій і кип’ятять 10 хвилин. В результаті виходять яйця золотистого кольору.
Якщо використовувати соки плодів і овочів, то яйця заздалегідь слід відварити. Кожне яйце натирається соком. Рекомендується використовувати найсильніші натуральні фарбники – буряковий і морквяний соки.
Можна використовувати натуральний фарбувальний відвар. Лише спочатку яйця необхідно покласти в каструлю, потім залити водою, додати трохи оцту. Після цього додається фарбувальний відвар. Не забувайте про те, що чим більше яєць, тим світліше вийде в результаті відтінок.
Світло-червоний колір дасть буряк або чорниця;
Помаранчевий – цибуля;
Ясно-жовтий – апельсини або лимони, морква;
Жовтий – шкаралупа волоського горіха;
Ясно-зелений – листя шпинату, кропива;
Синій – листя червоної капусти;
Бежевий або коричневий – кава.
Щоб колір вийшов яскравішим, можна залишити яйця у відварі і помістити їх в холодильник.
Якщо яйця обмотати нитками різних кольорів і зварити у такому вигляді, то при фарбуванні з’являться незвичайні кольорові розводи.
В даний час продається багато фарбників в маленьких пакетиках. Вибір кольорів величезний. Найголовніше при використанні таких фарбників – чітко дотримуватись інструкції.
Існують і більш екзотичні способи для фарбування. Якщо у вас багато шовкових латочок, то вони згодяться для фарбування пасхальних яєць. Яйця поміщають у воду з содою і варять до готовності. Потім яйця завертають в шматочки шовку, перев’язавши ниткою. Після чого знову кип’ятять яйця в цій же воді. Латочки знімають лише після того, як яйця остигнуть.
Якщо ви хочете, щоб на святковому столі були яйця «в цятку», то в цьому вам допоможе рис. Мокрі яйця обваляйте в сухому рисі, загорніть в марлю. Не забудьте зав’язати кінці марлі ниткою! Все це потрібно варити в цибульному лушпинні. Рис прилипне до яйця і залишить невеликі цятки.
© 2011, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: пасхальні каршанки, способи фарбування, фарбники, фарбувати яйця, цибульове лушпиння