Лікування післяродової депресії починається з правильного діагнозу; в деяких випадках одне лише визначення «розладу», яке виявляється такими симптомами, може поліпшити самопочуття жінки і трохи заспокоїти її. Лікування післяпологової депресії має бути як медикаментозним, так і психологічним. Перед тим, як діагностувати ППД, слід розглянути можливість фізичних захворювань (наприклад, захворювань гіпофізу або щитовидної залози).
Після діагностування післяпологової депресії дуже ефективною може бути виявитися групова психотерапія. Також, корисні навчання по догляду за дитям, підтримка і увага близьких і друзів, а також рекомендації по вигодовуванню немовляти. Надзвичайно ефективне медикаментозне лікування, що не вимагає припинення годування грудьми. Не дивлячись на те, що антидепресанти все ж потрапляють в грудне молоко, немає доказів того, що вони шкодять здоров’ю і самопочуттю малюка (проте прийом антидепресантів обов’язково слід обговорити з лікарем).
Поради по боротьбі з післяпологовою депресією:
Негайно зверніться до лікаря, як тільки відмітите перші симптоми депресії. Лікар допоможе скласти програму лікування хвороби. Слідуйте їй!
Регулярно спілкуйтеся з вашим лікарем. Повідомляйте лікаря про всі нові симптоми або побічні ефекти ліків.
Намагайтесь боротися із стресом. Багато симптомів депресії, а також прояви материнства, непередбачувані і емоційно виснажливі. Ми запрограмовані приділяти всі сили і увагу дитині – не забувайте, що малюку перш за все потрібна здорова і любляча мама.
Попросить чоловіка і близьких допомогти вам в догляді за дитям. Розділяйте обов’язки.
Не соромитеся звертатися за допомогою, якщо потребуєте її. Це зовсім не є визнанням в слабкості.
Робота по дому може почекати; головний ваш обов’язок – як слід висипатися.
Про існування післяпологової депресії, її симптоматику і лікування повинна знати кожна жінка, яка вже народила або лише готується до цього. Головне – знати, що післяпологова депресія виліковна.
© 2011, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: антидеприсанти, грудне вигодовування, грудне молоко, лікування післяпологової депресії, післяпологова депресія, психотерапія