Неодмінний атрибут новорічної ночі – застілля. І в розпалі новорічного свята ми часто забуваємо про відчуття міри. Але й новорічне застілля може пройти без проблем для здоров’я.
Існує дуже поширена помилка – сідати за стіл голодними. Так часто буває: ми весь день крутимося, готуємо, накриваємо на стіл – одним словом, нам просто ніколи поїсти. А потім, на новорічному застіллі ми намагаємось спробувати все смачненьке.
Але все це дуже шкідливо для організму – якщо ви весь день будете голодними, а вночі об’їстеся, то вранці вас мучитимуть напади нудоти.
Отже, щоб уникнути переїдання, необхідно:
за годину до застілля з’їжте легкий салат з сирих або варених овочів і запийте його склянкою зеленого чаю з лимоном;
за 30 хвилин до їжі випийте склянку води;
між їжею витримуйте паузу мінімум до години;
їжте жирну їжу з великою кількістю сирих овочів і зелені (це дозволить прискорити процес перетравлювання);
не їжте фрукти на десерт (може виникнути печія)
не запивайте їжу.
Якщо ви все-таки переїли і у вас з’явилося відчуття тяжкості в шлунку, то наступного дня після застілля рекомендується вживати лише фрукти. Полегшить процес переварювання і тепла грілка на животі.
У новорічну ніч необхідно стежити не лише за кількістю з’їденого, але і випитого. Кращий спосіб уникнути неприємних наслідків, пов’язаних з алкоголем, – взагалі не пити, проте це твердження для більшості є «фантастичним».
Інший варіант – пити в міру. Медики вирахували «норму» алкоголю для людини: на 1 кг ваги – 1 грам етилового спирту. Тобто чоловік вагою 100 кг може випити 250 мл горілки, а жінка вагою 60 кг – всього 2 келихи сухого вина. Якщо зазвичай у свята ви випиваєте більше, ніж радять медики, то ось декілька секретів, які не дозволять вам швидко сп’яніти:
перед тим, як сідати за стіл, випийте чашку міцного чаю або кави з м’ятою і лимоном; лимон нейтралізує дію алкоголю. Те ж саме необхідно зробити і після застілля;
у жодному випадку не змішуйте різні алкогольні напої, особливо горілку з яким-небудь іншим спиртним.
не змішуйте також алкоголь і газовані напої. В цьому випадку сп’яніння настає значно швидше.
більше рухайтеся, не сидіть всю ніч на одному місці.
швидко протверезіти дозволяє склянка холодної води з 2 краплями нашатирного спирту. При сильному сп’янінні кількість спирту можна збільшити до 5-6 крапель.
позбавить від головного болю склянка холодної води з 20 краплями настойки м’яти.
До того ж випиваючи, не забувайте закушувати. Дієтологи стверджують, що сама правильна закуска – це сирі овочі. В принципі, на закуску згодится будь-яка їжа, окрім жирної (жири дуже сильно розтягують процес сп’яніння в часі).
Проте найчастіше шкідливі наслідки алкоголю виявляються наступного дня після свята у вигляді головного болю, нудоти, розладів травлення – це похмілля. Боротися з ним важко, але можливо.
Насамперед, потрібно сказати про те, чого робити не слід: багато хто після свята намагається впоратися з головним болем і нудотою за допомогою пігулок – цього робити у жодному випадку не можна! Вживання медикаментозних препаратів не лише не полегшить ваш стан, але може значно погіршити його.
Якщо напередодні було випито занадто багато спиртного, то, щоб позбутися нудоти, краще промити шлунок великою кількістю теплої води. Наприклад, можна випити 3-4 склянки води з додаванням 1 чайної ложки соди або солі. Після промивання шлунку потрібно випити міцного чаю або кави.
З головним болем допоможе впоратися:
склянка холодної води з додаванням 20 крапель м’ятного спирту;
склянка огіркового або томатного розсолу;
розтерти льодом обличчя, груди і спину
Superova.com бажає вам гарного Новорічного свята без неприємних наслідків для вашого здоров’я!
© 2011, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: алкогольні напої, головний біль, Здоров'я, новорічна ніч, новорічне застілля, новорічне свято, нудота, похмілля
29 грудня 2011р. о 11:54
У новорічну ніч взагалі не пити – точно не кращий спосіб уникнути неприємних наслідків, пов’язаних з алкоголем! :)))
30 грудня 2011р. о 14:59
Чудові поради, аби ж тільки памятати їх завжди. Думаю головне – знати свою міру. Дякую суперова!