Капітан Кук відкрив Великий Бар’єрний Риф під час подорожі в 1770 році, яка була присвячена дослідженню вод біля східних берегів Австралії. В 1981 році він був внесений ЮНЕСКО в список «Всесвітня спадщина». А сьогодні весь Великий Бар’єрний Риф оголошений морським парком.
Острови Великого Бар’єрного Рифу не випадково називають восьмим чудом світу. Великий Бар’єрний Риф – це найбільша рифова система в світі і найбільша структура, «створена» живими організмами планети. З 350 видів коралів, відомих в світі, 340 знаходяться на островах Великого Бар’єрного Рифу.
Великий Бар’єрний риф включає близько 2900 рифів, чиї розміри коливаються в межах від 0,01 кв. км. до 100 кв. км., і більше 300 островів або мілин з уламків коралів, з яких близько 100 постійно покриті рослинністю і ще 600 високих островів, багато яких оточені власними рифами. Його загальна площа – 348 698 кв. км., це більше, ніж площа Великобританії.
Великий Бар’єрний риф можна розділити на три сектори: північний, де глибина не перевищує 35 м., центральний, де вона складає приблизно 55 м., і південний, де глибина досягає 145 м.
В межах Великого Бар’єрного рифу і біля нього мешкає більше 1 500 видів риби. Ці води – територія розмноження горбатого кита, тут часто бачать самок з дитинчатами. Тут мешкає найбільша риба на землі – китова акула.
Ці води, також, є домівкою для шести з семи видів морських черепах, що існують в світі.
Острови важливі і для багатьох видів пташок. Більше 240 видів гніздяться на низьких піщаних і коралових островах.
Завдяки літу, яке тут не кінчається ніколи, вода залишається теплою і прозорою цілий рік, при чому вона настільки чиста, що видимість перевищує 30 метрів.
Велике число островів відкриті для туристів. Острів Бедара – чарівний оазис серед островів Бар’єрного Рифу для тих, хто шукає романтичної самоти.
Брамптон – прекрасні піщані пляжі, тиша, яку порушують сімейства кенгуру і величезна кількість незвичайних птиць.
Гамільтон – для тих, хто любить поєднувати екологічний відпочинок з цивілізацією.
Острів Данк – один з красивих тропічних островів, дивовижні ліси, багаті яскравими тропічними птицями і метеликами.
Кеппел – для любителів активного відпочинку. Кілометри білосніжних пляжів, морські прогулянки на катамаранах, маршрути для піших прогулянок і можливість зайнятися різними видами спорту.
Лізард відрізняє вигідне розташування, відмінний сервіс, екзотична природа.
Орфей славиться найбагатшою колекцією коралів в своїх прибережних водах. Це ідеальне місце для тих, хто хоче усамітнитися і побути в тиші, спостерігаючи за дельфінами, китами і гігантськими черепахами.
Хайман – один з найбільш престижних австралійських курортів. Прекрасний готель з відмінним обслуговуванням і відокремлені піщані пляжі.
Фіцрой – ідеальний для родинного відпочинку і аматорів подорожувати з рюкзаками.
© 2012, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: Австралія, Великий Бар'єрний Риф, Капітан Кук, морський парк, чудо світу, що відвідати в Автралії, ЮНЕСКО
15 квітня 2012р. о 14:27
А скільки грошиків потягне дана поїздка? :) Все справді так природно як на фото, чи, як і всюди, “засіяно” туристами?