Шостий місяць має велике значення в розвитку дитини. Сидяче положення стає стабільнішим, удосконалюється рівновага в положенні лежачи на спині і животі. Зміна положення розширює кругозір дитяти. Він добре контролює рухи голови, покращується обертання, а тим самим і вдосконалення моторної функції. Зростає контакт з навколишнім світом. З цього виходить, що психічний розвиток, дозрівання відчуттів, соціальний контакт малюка залежить від якості розвитку його м’язевої системи.
Немовля може саме повертатися на живіт в обидві сторони, але віддає перевагу одній з них. Маля хапає ноги, торкається свого тіла, вивчає його. Протягує ручки вперед і піднімає голову.
Лише у цьому віці можливе повне витягування нижніх кінцівок. Рухи ніг відрізняються хорошою координацією і мають велику амплітуду: дитя сильно вдаряє ніжками.
Лежачи на животі маля добре піднімає голову. Коли дитя лежить спокійно на животі, стегна прилягають до площини ліжечка. Він спирається на передпліччя або на руки при хорошій загальній рівновазі.
В положення сидячи дитя, ще дещо не вміло, але вже вміє підтримувати тягар свого тіла. Дуже добре моторно-розвинені діти можуть сидіти 3-10 хвилин.
Хапання руками стає спритнішим. Якщо дитині дають в руку іграшку, вона її довго тримає. Добре хапає кільце рукою. Якщо дитя кладуть на живіт і перед ним який-небудь блискучий предмет на малій відстані від руки, він спробує пересуватися, підтягується на животі,і інколи вдається схопити предмет. Після цього дитя починає тріумфувати, метушитися, видавати крики.
В цьому віці маля вже розмовляє і тоді, коли знаходиться одне. Воно утворює все більше і більше складів: “так”, “її”, “дее”, “ге-ге”, “ого-го”. Дитя сполучає їх і виголошує ритмічно. Модулюється голос і тон.
В цьому віці, дитя починає розрізняти осіб, яких він бачить щодня. Це помітно з того, що він притихає і перериває гру, коли поблизу з’являється хто-небудь чужий і, коли присутність останнього йому неприємна, воно починає плакати. Маля радіє, коли бачить своє зображення в дзеркалі. Він розрізняє ласкавий тон голосу від строгого. Сприймає і реагує на міміку матері. Повертається до джерела шуму і реагує на приємні або неприємні ситуації.
Вас повинно насторожити, якщо до кінця 6-го місяця маля:
- лежачи на животі, не може дотягнутися до іграшки;
- не може схопити кубик;
- упевнено не реагує на звуки предметів, що знаходяться поза полем його зору;
- не проситься на ручки, протягуючи руки дорослому.
© 2012 – 2013, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: 6 місяців, немовля дитина, розвиток дитини