Головне, що характеризиє стиль, що сформувався завдяки країн Середземномор’я, – це простота, практичність, кольорова гамма моря і землі, крупна зелена рослинність.
У таких країнах як Греція, Італія, Іспанія, Марокко, Туніс, Туреччина, а також прибережна частина Франції можна спостерігати даний стиль в інтер’єрах квартир, будинків і вілл. Найбільший вплив на формування стилю зробили Греція і Італія, а тому прийнято виділяти два підвиди цього стилю.
Так, для грецької інтерпретації характерні білі стіни і холодні морські відтінки в оформленні: блакитний, блідо-жовтий, бірюзовий та інші.
У італійському трактуванні, навпаки, переважають кольори теплі, земляні: охра, блідо-коричневий, оливковий, стіни фарбуються в кремові і бежеві кольори. Інколи стіни забарвлюються декількома кольорами, близькими по спектру, аби приміщення по-особливому «заграло», стало цікавішим.
У грецькому варіанті стіни простіші: груба штукатурка, можлива наявність грубих дерев’яних балок на стелі. У італійському варіанті особливе місце займає прикрашання стін фактурною штукатуркою, мозаїкою або фресками, що додає приміщенню особливий колорит.
Художники-декоратори, що оформляють приміщення в даному стилі, часто за допомогою мозаїки (її називають «палаццо») викладають на стіні картину, яка плавно переходить в підлогу, що візуально розширює приміщення. У середземноморському стилі використовується натуральний текстиль (льон, бавовна), ручна вишивка. Що стосується вікон, то на них, як правило, вішаються жалюзі, а також маркізи, що захищають приміщення від сліпучого полуденного сонця. Але і текстиль присутній – це римські штори, муслінові завінаски. Популярне і мереживо, виготовлене руками, – його використовують для створення скатертин, накидок, серветок, постільної білизни.
При оформленні приміщень часто використовується керамічна неглазурована плитка – нею викладають підлогу, кухонний «фартух», балкони, тераси і внутрішні дворики. Як правило, плитка грубувата, але як декор може бути орнамент, мозаїка, або зображення оливок, винограду, лимонів, морської тематики. До речі, ці мотиви також зображаються на картинах, посуді, використовуються у вишивці.
Інколи в оформленні використовується цегла, наприклад, для фактурного обрамлення каміна. Підлога може бути дерев’яною, проте дерево не має бути з чітко вираженою фактурою, яскравих деревних порід. Що стосується меблів, то для оформлення приміщень в цьому стилі прекрасно підійдуть добротні вироби з сосни і мореного дуба, а також красиві ковані меблі (столешні, ліжка, обрамлення дзеркал і тому подібне).
Особливість середземноморського стилю – шафи з відкритими полицями, на яких може розмістити керамічний посуд, книги і так далі. Натуральні матеріали – фаворити даного стилю, оскільки в оформленні використовується не лише кераміка і дерево, але і плетені меблі, мармур для столешниць і так далі. І звичайно, кімнати прикрашаються пишними рослинами Середземномор’я, красивими черепашками, сувенірами морської тематики, – це допомагає створити атмосферу близькості до моря.
© 2012, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.

Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: Іспанія, Італія, Греція, країн Середземномор'я, Марокко, морська тематика, натуральний текстиль, римські штори, ручна вишивка, середземноморськиу стиль, Туніс, Туреччина