Знайома ситуація: чоловікові потрібно полагодити автомобіль, дружині – купити нові чобітки, діти просять чергову іграшку, а при цьому ще й хочеться не “затягувати паска”. В такому випадку врятує лише економне ведення сімейного бюджету. Справа ця кропітка, але того варта.
Перший принцип економії – строгий облік. Гроші, які витрачаються безконтрольно, діваються, як вода крізь пальці. Багато дрібниць, часто не першої необхідності, виливаються в пристойні витрати. Єдиний спосіб протистояти цьому – записувати абсолютно всі свої витрати. Купили пиріжки в їдальні або сплатили гру на мобільному телефоні – зафіксуйте. Такі записи потрібно вести протягом календарного місяця або в період від зарплати до зарплати. У будь-якому випадку в кінці облікового періоду обов’язково проаналізуйте всі витрати. Задумайтеся, які з них були корисними, а без чого можна і потрібно було обійтися. Регулярний облік і аналіз дозволять більш усвідомлено розпоряджатися коштами.
Аналізуючи витрати, ви прийдете до висновку, що є речі, на яких не вийде заощадити: квартплата, виплата кредиту, плата за дитячий садок. Але і їх можна оптимізувати. Можливо, у вас є право на здобуття субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, але ви ним не користуєтеся, а в дитячому садку додатково оплачуєте заняття, які ваша дитина відвідує з небажанням.
Що стосується покупок в магазинах, то тут не обійтися без маленьких хитрощів. Не ходіть в продуктовий магазин на голодний шлунок, інакше купите більше, ніж потрібно. До того, як вирушити за покупками, складіть список, що вам потрібно купити. Суму теж краще взяти чітко визначену, щоб не було можливості піддатися хвилинній спокусі і придбати те, що не заплановане. Ніколи не гуляйте по магазинах просто так, від нічого робити. Краще піти в парк, на природу.
Не піддавайтеся на провокації під час розпродажів, коли пропонують вам купити дві непотрібні речі, аби отримати в дарунок третю, таку ж непотрібну.
Поміркуйте, які магазини в окрузі вам зручно було б відвідувати, і не полінуйтеся, порівняєте в них ціни. Купуйтеся там, де це вигідно. Нехай різниця в сумі буде декілька гривень, але якщо підсумовувати це протягом місяця, ви сповна можете заощадити на пополнение мобильного.
Здійснюйте покупки через інтернет – часом це набагато дешевше. Стежите за новими тарифами стільникових операторів. Як тільки з’являється вигідніший – переходьте на нього.
Навчіться бачити декілька варіантів задоволення певної потреби і знаходити оптимальне поєднання ціни і якості. Наприклад, фастфуд, ковбаси, промислові сирки і випічка обходяться дорожче, ніж домашня їжа, приготована з натурального м’яса, сиру, тіста. Напівфабрикати завжди дорожчі, ніж страва, приготована самостійно.
Якщо ви прагнете вести активний спосіб життя, і хочете при цьому заощадити, віддайте перевагу пробіжкам в парку, а не заняттям у фітнес-клубі. Добираєтеся до роботи на автобусі? Можливо, ви подумайте про те, що можна пройти ці дві зупинки пішки. Навчіться бачити плюси в таких обмеженнях, вони завжди є.
© 2013, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: покупки чере інтернет, поповнення мобільного, сімейні кошти, субсидії на житлово-комунальні послуги, як економити сімейний бюджет
18 березня 2013р. о 16:30
Часто ловлю себе на межі між економією та жадністю…