Втомившись від робочої рутини, багато хто хоче змінити не просто одну компанію на іншу, але зайнятися чимось іншим, навіть якщо поки незрозуміло, чим саме.
Один з основних трендів на ринку праці зараз – інтерес з боку роботодавців до точних, зрозумілих, спеціалізованих профілів здобувачів. І відповідно зниження інтересу до тих, у кого в резюме написано «загальне керівництво», «менеджмент», «управління», «курування» тощо. Роботодавець хоче отримати спеціаліста з певними навичками для виконання певних робіт.
Тому потрібно насамперед зрозуміти, які навички у вас є ключовими, в якій області знань ви сильні, які проекти вели і що робили в них. Уявіть, що ви робите бізнес-модель себе (тобто що ви – товар, який пропонуєте роботодавцям). І тоді хто ваші цільові аудиторії «споживачів» (роботодавців)?
Бажано виділити саме кілька цільових аудиторій. Наприклад, будівельні компанії, системні інтегратори, компанії з продажу устаткування тощо. Варто задати собі питання, що унікального і привабливого ці окремі цільові аудиторії можуть побачити у вашому досвіді і профілі. У чому полягає ваше ціннісна пропозиція для кожного з них? Резюме доведеться заточувати під кожну категорію роботодавців.
Далі потрібно розібратися з власними хотєлками і постаратися зрозуміти, що вам самій цікаво, що надихає, що спонукає працювати навіть в умовах скромної зарплати і надурочного робочого часу, що приносить задоволення від праці?
Можна піти від зворотного і зрозуміти, чого б ви точно не хотіли робити на новій роботі, тобто сформулювати мотивацію «від»: не хочу тотального контролю з боку керівництва, рутинних, монотонних операцій або, навпаки, непередбачуваності, мінливої обстановки, відсутності правил та ієрархії.
Розібравшись з такою мотивацією «від», можна викреслити зі списку компаній-цілей ті, у яких небажані умови і процеси. На сайті http://www.vnutri.org/ можна знайти відгуки про роботодавців від колишніх і теперішніх працівників.
Ухвалення рішення про зміну робочого місця може бути викликано різними причинами: невдоволенням умовами праці та заробітком, відсутністю кар’єрного росту, тиском начальства та іншими факторами. Незалежно від причини, краще шукати нове місце для працевлаштування, продовжуючи працювати. У цьому випадку здобувач розпоряджається і часом, і можливістю неспішного вибору.
© 2015, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|