Adiantum це один з найкрасивіших видів папороті, з ажурним ясно-зеленим перисторозсіченим листям на тонких схожих, на дріт, гілочках. В деяких видів - листочки забарвлені в жовто-зелений колір, в інших мають світло-червоне забарвлення. Адіантуми – ніжні рослини і вимагають ретельнішого догляду, ніж інші види папоротників. Крихкі стеблинки не повинні потрапляти під прямі сонячні промені та під воду. Найкраще місце для адіантуму не на підвіконні (підвіконня лише північного вікна), а безпосередньо біля вікна, за тюлевою завіскою. Дренаж в горщику має бути дуже хорошим. Адіантум погано переносить прохолодні приміщення та протяги. Проблеми можуть виникнути при виявленні на рослині хвороб або шкідників, річ у тому, що адіантуми не переносять обприскування хімічними засобами.
ПОРАДИ ПО ДОГЛЯДУ
Температура: Температура під час активного зростання має бути не більше 20 °C, під час періоду спокою – 15 °C. Не переносить протягів.
Освітлення: Легка півтінь і взимку і літом, захист від прямих сонячних променів. Якщо адіантум знаходиться в дуже темному місці його листя стає блідим.
Поливи: Полив має бути регулярним, але не в якому випадку не надмірним. Полив також можна здійснювати, опускаючи горщик з рослиною в ємність з водою – коріння ніколи не повинне пересихати. Вода для поливу має бути добре відстоєною, кімнатної температури і не жорсткою.
Добриво: Погано адіантуми реагують на високі дози добрив, тому підгодівлю проводять з травня по вересень лише 1 раз на місяць повного мінерального добрива, але лише в половинній дозі, що рекомендується для підгодівлі інших кімнатних рослин. Добрива не повинні містити глини.
Вологість повітря: Адіантуми потребують вологого повітря, близько 60%. При сухому повітрі рослини можуть навіть загинути. Поливають і землю в горщику, і ллють воду в піддон. Якщо недалеко знаходиться батарея центрального опалювання, то вона має бути завжди завішена мокрим рушником або простирадлом.
Пересадка: Цій рослині потрібний рихлий грунт із слабокислою реакцією. Грунт – 1 частина листової, 2 частини – торф’яної, 0,5 частини перегнійної землі і 1 частина піску. Пересадка щороку. Не переносить пересадку в дуже великий горщик.
Розмноження: Розмножують адіантуми в основному діленням старих кущів.
Якщо листя жовтіє і на них з’являються коричневі плями, то це через дуже високу температуру в приміщенні, вище 25°C температура не бажана для папоротті. З підвищенням температури, вологість теж треба підвищити. Причиною також може бути не регулярний або недостатній полив. Листя жовтіє, рослина погано зростає – дуже низька вологість в приміщенні, близькість опалювальної системи. Листя блякле, напівпрозоре, мляве – дуже інтенсивне сонячне освітлення. Листя бліде або тьмяне, кінці жовтіють або буріють, рослина не зростає або зростає погано – нестача харчування, дуже тісний або дуже великий горщик. Листя може жовтіти, скручуватися і обпадати, молоде листя в’янути і відмирати – при дуже низькій температурі в приміщенні, від дії холодного протягу, поливу холодною водою, при поливі жорсткою або хлорованою водою. Павутиновий кліщ може шкодити при дуже сухому повітрі – на стеблах з’являється павутина, листя стає млявим, жовтіє і обпадає. Заходи боротьби. З рослини м’яким пензликом зняти павутину, обережно обмити під слабким теплим душем. Підвищити вологість довкола рослини. Тля – ушкоджує листя з нижнього боку, верхівки пагонів. Пошкоджені частини обезбарвлюються, листя скручується, жовтіє і обпадає. Заходи боротьби. Обприскування деррисом, фітовермом, децисом, актеликом, інта-віром. Після просушування прополоскати листя в чистій теплій воді.
За Фэн-шуєм адіантум бажано ставити в спальні, в голові ліжка – це допоможе заспокоїтись та розслабитись.
© 2009 – 2010, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: Adiantum, волосся венери, догляд, Поливи, рослини