За стародавньою легендою, місто Ялта було засноване в першому столітті грецькими мореплавцями, які збились з дороги під час бурі, та після довгих пошуків, побачивши берег, а по-грецьки – ялос, так і назвали це поселення, висадившись на нього.
В середні віки місто відносилося до Візантійської Імперії, князівству Феодоро і Капітанству Готія і називалось тоді Яліта (Джаліта).
Місто Ялта ніколи не вважалося важливим військовим опорним пунктом, оскільки ніколи не було фортецею (на відміну від міст Гурзуфа і Алушти).
У 1778 році Російський уряд дав розпорядження виселити християнське населення Криму в Приазов’я. Вслід за приєднанням до Російської Імперії, почалася масова еміграція кримських татар і, в кінці 18 століття, місто Ялта стало зовсім безлюдним та схожим більше на маленьке рибальське село.
У 1838 році уряд вирішив відділити південне кримське побережжя в повіт Таврійської губернії, а оскільки, вибір влади центру повіту впав на Ялту, то був створений Ялтинський повіт, а Ялта здобула статус міста.
У другій половині 19 століття Ялта перевтворюється в популярний курорт, завдяки чому, швидко розширяє свої кордони і набуває певного положення. Так, на початку 20 століття в самому місті і Ялтинському регіоні багато видних представників знаті мали свої палаци і дачі:
члени імператорської родини
монархи
У Громадянську війну, в 1920 році, червоні розгромили армію Врангеля і зайняли Крим. Масові страти білих офіцерів, що здалися в полон, солдат і всіх противників революції, хто не встиг вчасно евакуюватися, проходили в місті Ялті.
У 1930 році місто Ялта стає центром району Кримської АССР.
У Велику Вітчизняну Війну Ялта постраждала не лише від окупації німцями, але і від депортації (за наказом Сталіна в 1944 році) кримських татар.
Ялтинська конференція відбулася в Ялті з 4 по 11 лютого 1945 року.
Післявоєнні роки принесли Ялті зростання і розвиток туристичної сфери. Вже в шестидесяті роки до складу Ялти увійшли селища, що лежали по близькості:
Аутка
Ай-Василь
Дерекой
В той же час, побудували нове Південнопобережне шосе, яке дуже скоротило дорогу ка Алушти, Сімферополя (включаючи тролейбусне сполучення) і Севастополя.
© 2009 – 2010, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: відпочинок в Криму, Крим, кримські татари, кримське побережжя, легенда, місто, мореплавці, популярний курорт, століття, Ялта