Лікувальні властивості яблучного оцту відомі людям споконвіку. Всі корисні властивості яблук практично без втрат переходять в яблучний оцет. В ньому містяться оцтова, щавлево-оцтова, молочна та лимонна кислоти, цілий ряд важливих мінеральних речовин та мікроелементів, ферментів і амінокислот.
Яблучний оцет багатий на калій і здатний зв’язувати з ним фосфор, хлор, натрій, магній, кальцій, сірку, залізо, фтор та кремній, які містяться в продуктах харчування. Нормалізація мінерального обміну речовин призводить до оздоровлення організму.
Пектин, який міститься в яблучному оцті, сприяє процесу травлення та виконує ряд корисних функцій для організму: знижує рівень холестерину в крові, покращує стан кровоносних судин, попереджає розвиток атеросклерозу, гіпертонії та ін. Благотоворно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту при отруєнні, сприяє спалюванні жиру в організмі.
Це ефктивний протизапальний засіб, особливо в поєднанні з часником, орегано та маслом чайного дерева.
Яблучний оцет містить вітамін Е, який нетралізує негативний вплив вільних радикалів на організм. Вільні радикали спричиняють передчасне старіння, порушення імунної системи, серцево-судинних та онкологічних захворювань.
Вранці натщесерце корисно випивати склянку води з додаванням столової ложки яблучного оцту та чайної ложки меду.
Можна робити ванни з додаванням яблучного оцту. На ванну треба додавати півсклянки яблучного оцту, для вмивання використовують співвідношення з водою 1:3. Таким розчином добре ополіскувати волосся.
При сильній втомі розведіть дві столові ложки яблучного оцту у склянці холодної води та розітріть ним тіло масажними рухами. Втомлені ноги також можна розтерти нерозведеним оцтом.
Аби позбутись зайвої ваги потрібно 3 рази на день вживати яблучний оцет (2 чайні ложки на склянку води): за сніданком, під час обіду та ніч.
Яблучний оцет можна приготувати самостійно. Потрібно яблука разом з серцевиною натерти на великій тертці, скласти в скляний посуд та долити теплою кип’яченою водою (на 800 гр. яблук 1 л. води). На 1 л води додати 100 гр цукру та 10 гр хлібних дріждів. Протягом 10 днів настоювати відкритим при температурі 20-30 градусів у темряві, помішуючи 2-3 рази на день дерев’яною ложкою. Потім оце відцідити, перелити в інший посуд та зактири марлею. Залишити для бродіння на 40-60 днів. Після того, як оцет дозріє, його розливають в скляні пляшки та закупорюють оцтом.
© 2009 – 2010, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|