Вагітній жінці не можна стригти волосся - дитя може народитися передчасно.
Прикмета вирушає корінням в глибоку давнину, коли волосся частково рятувало від холоду. Вважалося, що саме у волоссі прихована життєва сила людини. З волоссям було пов’язано велике число заборон взагалі: їх не можна, вичесавши, кидати на вітер; стригти, мити і розчісувати волосся дозволялося лише в певні, строго обумовлені дні. Розлучитися з волоссям – зменшити свої життєві сили, вкоротити своє життя або, найменше, позбавити себе достатку.
Вагітній жінці не можна дивитися на страшне і потворне – дитя буде негарне.
Вважається, що ця прикмета має під собою підстави. То, до чого народ прийшов шляхом багатовікових спостережень, зараз доведено медициною. Дійсно, знаходячись ще в материнській утробі, дитя чуйно реагує на звуки, світло, на емоційний стан матері.
Тому вагітним потрібно частіше дивитися на що-небудь красиве, естетичне, відчувати позитивні емоції. Це позначається не лише на характері, але і на зовнішності майбутнього дитини.
Потрібно як можна довше приховувати вагітність – інакше зіврочать.
Прикмета дуже стара. Пов’язана вона з тим, що раніше не було відповідного медичного обслуговування. Будь-які ускладнення сприймалися як результат вроків.
Вагітна не повинна нічого шити, різати і латати, бо у дитини буде “латка” (рідна пляма).
Абсолютно вочевидь, що йдеться про гострі предмети – ножі, ножниці, голки. Якщо, не дай Бог, вагітна вколеться або поранить себе, вона, природно, відчує страх, а це позначиться на стані дитини. Не виключений і зв’язок між шкірою матері і шкірою плоду.
Вагітна не повинна в’язати і плести (не мати справ з шнурками). На одязі не повинно бути вузлів.
Це пов’язано з уявленням про природу вузла. Вважалося, що вузол зав’язує дитині вихід в світ. Шнурки- асоціація з пуповиною, в якій може заплутатися маля.
Вагітній не можна їсти потай: дитя народиться полохливим.
Їжа потай, в темноті, на ходу і не корисна, і може привести до раптового сильного переляку. Наприклад, якщо раптом з кімнати тихо вийде начебто вже сплячий чоловік і «застане зненацька» за «незаконною трапезою».
Вагітній не можна сидіти на порозі (переступати через перешкоди: колоду, за старих часів – віник, і так далі)
З давніх давен поріг – межа між чужим і домашнім. Сидіти на порозі – не краще, м’яко кажучи, заняття і положення для вагітної. До того ж поріг – місце протягів.
Через поліно крокувати – важко дітей народжувати. І знову, в першу чергу йдеться про обережність, причому під різними приводами: під віником домовий живе, образитися може. Але, якщо вдуматися, загальне тут одне – не можна переступати через перешкоду (можна впасти), робити широкі кроки, протипоказані при вагітності.
© 2010, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: вагітність, вагітна жінка, волосся, дитина, емоції, мати, прикмети
22 вересня 2010р. о 13:39
Дурість!!!
15 січня 2011р. о 12:01
не вірю в прикмети