Ви чекали його дев’ять місяців, думали про нього, уявляли його. І ось довгожданий момент народження вашого малятка настав. А чи знаєте ви, що робити після того, як він з’явиться на світ? Адже перші години після народження дуже важливі для вашої дитини.
Відразу після народження акушерка повинна витерти дитину стерильними, сухими і підігрітими пелюшками, так як шкіра новонародженого вкрита змазкою. Опинившись в умовах більш низької температури, дитинка буде відчувати холод. А цього не можна допускати. Виклавши малюка на живіт мами, вона закінчить обсушування.
Дуже важливо, щоб перші хвилини життя маля провело на тілі у мами. Контакт «шкіра до шкіри» попередить втрату тепла. В той же час в організм дитинки заселяється флорою мами. Їх накриють одіялом, і в такому положенні вони мають знаходитись, поки не переїдуть у палату. Якщо дитина народилась методом кесарського розтину, то її викладають на груди татові.
Відразу після того, як акушерка покладе дитинку мамі на живіт, вона має закапати очі новонародженого спеціальним препаратом для профілактики офтальмії. І цей же час лікар має провести загальний огляд дитини, не відриваючи її мами. Більш детальний огляд, зважування, вимірювання росту і обхвату голівки буде зроблено через дві години, перед тим, як маму з дитям перевезуть у палату.
Через 30 хвилин після народження акушерка має виміряти температуру новонародженого. Коли він почне підіймати голівку та відкривати ротик, його потрібно прикласти до грудей.
Саме головне, новонароджений не повинен втрачати тепло! Переохолодження немовляти підвищує ризик розвитку гіпоглікемії, зараження інфекцій, виникнення проблем з диханням, враження центральної нервової системи. В пологовому залі температура повинна бути не менше 25 градусів за Цельсієм. В післяпологовому відділенні температуру ви будете контролювати самостійно. Якщо немовля буде знаходитись поряд з вами, то вдягати його потрібно легше, адже біля вас тепліше. Холодно – вдягніть комбінезончик, вкрийте одіяльцем. Туге пеленання шкідлива для новонародженого, так як затрудняє зберіганню тепла, обмежує рухи та ускладнює дихання.
А ще пестіть своє дитя тісним тілесним контактом, адже їх потрібно відчувати не лише ваше тепло, а й вашу любов!
© 2010 – 2013, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: дитина, кесарів розтин, малюк, мама, народження, немовля, новонароджений, пеленання
1 лютого 2010р. о 17:11
приблизно так все й відбувається, скажімо, в житомирському пологовому будинку (той, що обласний центр охорони здоров’я матері і дитини). другу дитинку народжували саме там — разом =) контраст з першим київським шість років тому (власний досвід), і з третім в цьому році (з оповідок хороших друзів) — разючий.
висновок? вибирайте пологовий будинок свідомо. якщо є така можливість.