Зараз стало дуже популярно облаштовувати свій будинок за правилами фен-шуй. Люди розуміють, що знаходячись в гармонії з навколишнім світом, розуміючи закони природи, можна вже на духовному рівні «замовити» собі і своїм рідним краще життя. Мудрість Китаю міцно закріпилася в наших головах. Але чому ми забули про власну культуру? Адже ми дуже багатий народ: у нас існує своя унікальна система уявлень про те, як зробити свій будинок багатим і щасливим.
«Мій будинок – моя фортеця» – це прислів’я як не можна краще описує значення будинку в житті кожної людини. Наші предки вірили образам, будуючи свій дім відповідно до законів природи. Починаючи будівництво, зверніть увагу, в якій фазі знаходиться місяць. Для успішної роботи необхідно почати на молодий місяць. Коли закладатиметься фундамент, посадіть в центрі двору дерево. Якщо ви виберете дуб, то залучите в своє майбутнє житло силу і успіх, сосна допоможе з грошима і одужанням, вишня і клен – обдарують коханням і матеріальним благополуччям, горіх принесе здоров’я, а кедр – довголіття.
Поріг – це основа будинку. Ще в язичеські часи, поріг стали вважати місцем проживання родових духів. Напевно, звідси пішла традиція, не розмовляти на порозі, щоб даремно не непокоїти духів. Захистити свій будинок від негативної енергії, а також залучити щастя в дім, можна і за допомогою підкови або християнського хреста. Їх вішають на вхідних дверях. За старих часів такі обереги дуже цінувалися. Якщо немає можливості знайти підкову або хрест, то їх можна просто намалювати – ефект від цього не змінитися.
Схід і південь – це сонячна сторона вашого дому. Втілюючи життя і жарке літо, слід вікна кімнат розташовувати саме в південно-східному напрямку. Тоді як, кухня, ванна кімната і туалет, а також вхідні двері мають бути направлена на північ або захід. Не думайте поставити дзеркало біля ліжка! Цим ви накличете на себе сум і невдачі. Також, дзеркало в спальні здатне забирати життєву енергію.
Зробіть передпокій найсвітлішим і просторим. Саме у цій кімнаті збираються після важкого робочого дня, а також, зустрічають гостей.
Для наших прабабусь самим відвідуваним містом в домі була кімната з піччю (зараз – кухня, або їдальня). Тут збираються всією сім’єю, готують обіди, розмовляють, зустрічають гостей, лаються, миряться. За старим повіррям, тут живе домовий – дух, що охороняє всіх мешканців будинку. Сьогодні кухня теж вважається самим популярним місцем. Так, для свого добробуту, на стінах кухні можна розвісити різні обереги. Наприклад, за традицією декоративні ключики – це символ достатку і багатства, розвішені по стінах ложки, забезпечать вам сите і безтурботне життя, сушені голівки соняшника, а також кукурудзяні качани, охоронятимуть ваших дітей.
Застаровинними звичаями, обідній стіл повинен займати центральну частину кімнати. Поставте поряд із столом дзеркало – воно залучить грошове благополуччя і достаток в дім.
Одним з головних оберегів дому вважалися лянні самотканні рушники, дбайливо вишиті руками господині. Рушниками прикрашали всі кімнати в хаті, оскільки вважалося, що це був символ життя, лінії долі.
Наші предки знали, як зробити своє життя затишним і комфортним. Якщо ми дотримуватимемося простих правил, прислухатимемося до наших коренів, то зможемо створити затишок і тепло в своїй оселі.
© 2011, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: молодий місяць, обереги, підкова, піч, самотканні рушники, фен-шуй
10 квітня 2011р. о 20:49
Цілком згоден із автором (авторкою? На жаль імені не вказано…). Чомусь чуже завжди впадає більше в око, а ніж своє, рідне. Сучасний фен-шуй – спопсовілі й підлаштовані під сучасний капіталістичний світ ідеї давніх китайців, які ідентичні українським, а багато в чому поступаються нашим. Ті, хто, зрештою, ведуться на дешеві трюки псевдокитайської філософії викидають гроші на вітер.