Гербери не відносяться до дуже примхливих квітів, але, як і для більшості кімнатних рослин, для гербери догляд відіграє вирішальну роль в справі профілактики захворювань і ураженні шкідниками. Наприклад, порушення в поливі і зволоженні повітря призводить до зараження рослини сірою і білою гнилизною в разі надмірного зволоження, а брак вологи в повітрі і в горщику, де зростає гербера, провокує ураження павутиновим кліщем. Не рідко гербери можуть бути уражані не лише павутинним кліщем, але і білокрилкою та тлею.
Зневага профілактичним заходами при посадці, як дезинфекція грунту, огляд рослин, що купуються, на предмет їх зараженості хворобами, призводить до ураження різними грибковими захворюваннями, зокрема до фузариозу і фітофторозу.
Якщо дуже захоплюватися азотними добривами і допускати різку зміну температур, вологості, поливати рослину холодною водою, то цілком можна спровокувати захворювання гербер грибковим захворюванням – борошнистою росою.
Методи боротьби зі всіма цими напастями стандартні:
1. уважний огляд, рослини, що купується;
2. дезинфекція грунту під посадку рослини шляхом пропарювання;
3. дотримання всіх правил догляду;
4. при виявленні уражень тією чи іншою хворобою або шкідниками, потрібно видалити уражені частини рослини, а всю рослину обробити відповідним засобом;
5. з метою локалізації захворювання, хвору рослину обов’язкова відділити від здорових рослин.
Тля - дрібна комаха. Любить молоді пагони і бутони кольорів. Дуже швидко розмножується, утворюючи цілі колонії. Добре знищується розчином анабазин-сульфата або нікотин-сульфату (1гр на 1 літр води) або іншими препаратами, наявними в продажі.
Павутинний кліщ (червоний павук) майже не помітний без лупи. Поселяється на нижній стороні листків, обволікаючи їх тонкою павутиною. Особливо добре і швидко розмножується в сухому теплому приміщенні. Попередити появу цього шкідника можна, регулярно обприскуючи рослину і обмиваючи листя водою. Якщо кліщ з’явився, то боротися з ним можна, обмиваючи листя мильним розчином, який потім треба змити. Можна обробити рослину інсектицидом. Через тиждень обробку повторюють, а рослину регулярно обприскують, щоб збільшити вологість повітря.
Білокрилка – крихітна комаха, яка швидко розмножується, а її личинки висмоктують сік з листя, яке жовтіє і відмирає. На білокрилку згубно діють препарати, що містять перметрин, але обприскувати цими препаратами рослину потрібно кожні три дні до повного знищення шкідника.
© 2011, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: білокрилка, гербери, кліщ, павутинний кліщ, тля, хвороби, шкідники