Серед людей існує думка, що їсти після 18 годин – шкідливо. Міф це чи реальність? Щоб вияснити це, потрібно скласти до купи знання древніх мудреців і сучасних вчених в області харчування.
Час їжі залежить від безлічі причин – від конституції людини, від її темпераменту, від домінуючого інстинкту, від характеру і так далі. Якщо розглядати лише темперамент, то холерики, наприклад, повинні їсти один-два рази в день (сніданок з 7 до 9 ранку, а обід і вечеря разом – з 18 до 19). Що стосується сангвініків, то їм краще харчуватися частіше (чотири раз на день). Ну, а флегматикам їсти треба два-три рази в день (сніданок з 7 до 9 годин, обід з 15, а вечеря з 19 годин). Отже, судячи по темпераменту, ми всі можемо їсти і після 18 годин.
Те, що багато хто обмежує себе в їжі після 18 годин, може привести до стресу. Від декількох яблук, склянки кефіру або яких-небудь овочів – фруктів, які ви з’їсте після 20 або 21 години, – нічого, окрім користі, не буде. Навпаки, ви відчуєте задоволення і психологічний комфорт від цієї їжі. Вчені довели, що антиоксиданти, що містяться в яблуках, знижують рівень поганого холестерину в крові. Також, для схуднення і оздоровлення дуже корисно включити в свій вечірній раціон соки. Краще всього, вибрати сік виноградний, грейпфрутовий, яблучний або журавлинний. Тим самим ви збільшите кількість антиоксидантів в організмі. Але, якщо ви все ж вирішили відмовитися від пізньої їжі, то робіть це лише в тому випадку, якщо не відчуваєте дискомфорту. Адже набрати зайвий кілограм від склянки кефіру або від яблука неможливо. Але відмовивши собі в цьому задоволенні і довівши себе до стресу, ви ризикуєте наступного дня не витримати і на обід або сніданок з’їсти більше, аби компенсувати витрачені на стрес і переживання калорії. До того ж, вас чекає неспокійна ніч на порожній шлунок.
Біоритмологи поділяють людей на два типи: «сови» і «жайворонки». Ось приклад з життя «жайворонка». Підйом в 6 ранку, потім активні фізичні вправи, хороший апетит на сніданок. Вже з ранку його організм повністю включений і почав активно працювати. Вдень він обідає, а вечеряє в районі 18 годин. Спати лягає не пізніше 23. До сну після вечері у «жайворонка» залишається від 4 до 5 годин.
А ось день з життя «сови». Пробуджується пізно, не раніше 10-12 годин, найчастіше не висипається і початок дня у «сови» малоактивний. Тому з ранку у «сови» немає апетиту. І навіть, якщо вона поїсть, то їжа засвоїться погано. Вдень «сова» їсть рідко, частіше обід припадає на 16-17 годин. Саме в цей час у «сов» починає пробуджуватися апетит, їх організм починає активну роботу. У шлунку виділяється шлунковий сік, організм вимагає їжі. Аби не нашкодити своєму організму, проміжок часу після їжі має бути три-чотири години. Оскільки «сови» лягають спати не раніше 1-2-ої години ночі, то їм просто необхідно поїсти в районі 21-22 годин.
Аби не нашкодити собі, дієтологи радять визначитися зі своїм типом і темпераментом, і лише після цього вирішувати, що і коли споживати.
© 2009 – 2010, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: їжа, інстинкт, антиоксиданти, вечеря, виноградний сік, дієтологи, кефір, людина, обід, овочі, організм, сангвініки, сніданок, темперамент, фізичнв вправи, флегматики, фрукти, характер, харчування, холерики, холестерин, яблуко