Збільшення ваги під час вагітності – знак того, що все йде добре. Тепер ваше головне завдання – грамотно і правильно набирати вагу протягом всього періоду вагітності. Харчуватися для двох, а не за два – ось правильний девіз майбутньої мами.
Під час вагітності кожна жінка природно набирає в середньому від 9 до 16 кілограмів.
За рахунок чого набирається потрібна вага під час вагітності? Почнемо з того, що близько 5 % загального приросту ваги припадає на плаценту і не менше 6 % – на амніотичну рідину. Крім того, під час вагітності об’єм крові збільшується на 50 %, і навіть більше, якщо дитинка велика, а це дасть вам ще 1,6 кг додаткової ваги.
До материнських запасів відноситься необхідна кількість жирів – природний резерв калорій для вагітності і пологів, який може складати до 3-5 кілограмів. Жінки, які по якихось причинах недобирають у вазі, стикаються з проблемами постачання плоду достатньою енергією в останній період вагітності і більшою мірою піддаються стресу під час пологів.
Середня потреба вагітної жінки всього на 300 калорій більше і складає приблизно 2400 ккал в день.
У результаті до кінця вагітності додаткова вага жінки розподіляється таким чином:
-плацента – 680 г;
-навколоплідна рідина – 900 г;
-матка- З г;
-молочні залози – 900 г;
-об’єм крові – 1600 г;
-дитя – 3400 г;
-жирові запаси – 3000 р.
Так, в середньому виходить близько 12 кг
Поступове і плавне збільшення у вазі є показником того, що вагітність проходить добре.
Будь-які скачки у бік різкого схуднення або надбавки у вазі служать сигналом, що в організмі відбуваються якісь неполадки.
Поступове збільшення ваги дуже важливе для гарного самопочуття жінки. Контролюючи це, ви не лише краще за себе відчуватимете, але і краще виглядатимете. Помірна надбавка дозволить вам швидше відновитися після пологів, а швидка і дуже велика – спровокує появу розтяжок і рубців на шкірі. Якщо дотримуватись правил харчування і рівномірно прибавляти у вазі, розтяжок і обвислої шкіри буде менше, а жирові прошарки розподіляться більш рівномірно. Для дитини надбавка у вазі, відповідна нормі, означає, що вона отримує регулярне живлення, а ви своєчасно забезпечуєте її необхідними речовинами і мікроелементами.
Записуйте приріст своєї ваги протягом всього періоду. У записнику або щоденнику відведіть сторінку, де кожного тижня відзначатимете зміни у вазі. Першою відміткою стане ваша вага до або в перші дні після настання вагітності. Зважуйтеся в один і той же день тижня вранці, відразу як встанете з ліжка і до того, як одягнетеся. Для наочності можна побудувати графік, аби виразно бачити зміни в організмі.
Протягом першого триместру великих змін у вазі спостерігатися не буде. Але, починаючи з другого триместра, дитя зростає швидше. Ось з того часу надбавка у вазі у жінки з нормальною вагою складає приблизно приблизно 400 г в тиждень.
© 2010, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: вагітність, вага, дитина, калорії, кров, майбутня мама, плацента, пологи, харчування