Вранці важко піднятися з ліжка, весь день відчуваєте себе втомленою і розбитою, а ввечері єдина мрія впасти на диван і заснути. Знайомі відчуття? На зимову втому страждають багато людей.
Причиною послаблення імунітету, поганого настрою, дратівливості і зимової втоми є брак вітамінів, тепла і сонячних променів. Як же тоді боротися із зимовою втомою і як підняти імунітет?
Існує декілька способів:
Правильне харчування
У зимовий період, як ніколи потрібно стежити за тим, які продукти присутні у вашому раціоні. Потрібно збагатити йогопродуктами, що містять необхідні організму вітаміни і мінерали. Також, вживайте те, що зміцнює імунітет: відвари ромашки і шипшини, цибуля, часник, перетерті з цукром ягоди (малина, калина, чорна смородина), буряковий сік, ехінацея.
Якщо ви відчуваєте сильну втому і часто застуджуєтеся, прийміть курс аптечних полівітамінів і біфідобактерій. Це допоможе вам привести в норму імунітет.
Спорт
Як би ви не втомлювалися на роботі, намагайтесь хоч би двічі в тиждень приділяти час фізичним вправам. Для цього не обов’язково відвідувати спортзал, можна займатися спортом вдома або здійснювати активні прогулянки на свіжому повітрі.
Сон
Здоровий і повноцінний сон – це крок на шляху до зміцнення імунітету і позбавлення від хронічної втоми. Особливо важливий сон взимку, коли сонячний день коротший за літній. Народні цілителі стверджують, наприклад, що потрібно лягати спати, коли сонце ховається за горизонтом, а вставати з його сходом. Фахівці рекомендують спати взимку на 1-1,5 години довше, ніж влітку. Це приблизно 9 або 9,5 годин.
Відпочивайте від роботи. Якщо ви працюєте фізично, полежте, відпочиньте. Якщо весь день доводиться думати і вести підрахунки, вирушайте на каток, лижі або в басейн. Можна поїхати на зимову рибалку, на лижі, зайнятися шопінгом або піти в SPA-салон. Головне, щоб вам це принесло задоволення.
Свіже повітря
Вранці квапимося на роботу, сідаємо на автобус або добираємося своїм транспортом. Ввечері забігаємо до супермаркету поповнити запас продуктів і знову – транспорт. На свіжому повітрі ми проводимо дуже мало часу, що значно погіршує стан нашого здоров’я. Частіше провітрюйте квартиру або будинок і проводьте час на свіжому повітрі, особливо вдень, коли світить сонце (що заважає у вихідні вибратися з сім’єю і друзями в ліс або в парк на прогулянку?).
Гартування
Гартуватися ніколи не пізно, хоча вже не так ефективно, як в дитинстві, але все таки. Відвідуйте сауну з басейном, приймайте вранці контрастний душ, розтираючись після цього махровим рушником, обливайте ноги і руки холодною водою і тому подібне. Лише не забувайте, що всі ці процедури потрібно здійснювати, коли ви здорові і лише після консультації з лікарем.
Ароматерапія
Деякі ефірні масла успішно використовуються для піднімання імунітету: базилік, чайне дерево, ялівець, апельсин солодкий, ялина, грейпфрут, евкаліпт, сосна, ялиця, меліса, лаванда і лимон. Лимон і лаванда, до речі, ще й добре знімають втому.
© 2011, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: аромотерапія, вітаміни, взимку, гартування, зимова втома, правильне харчування, свіже повітря, сон, спорт, хронічна втома