Напевно багато жінок бояться, що в результаті вагітності можуть втратити свою привабливість. Адже, зайві кілограми, розтяжки і целюліт, які можна отримати в комплекті з довгоочікуваним дитям, нікого не прикрашають. Звичайно, мало кому вдається зовсім не набрати вагу під час вагітності, але тримати її в межах норми реально.
Вважається, що за час вагітності потрібно набрати не більше 12 кг. Насправді, це цифра досить умовна. Набір ваги – річ суто індивідуальна. Є жінки, які в першому триместрі сильно худнуть (в першу чергу через токсикоз) і починають набирати вагу лише в третьому триместрі. А є такі, хто вже на 10 тижні не влізає в свої джинси.
Отже, з чого складаються ті умовні 12 кг? Приблизно 10 з них це вага дитини, плаценти, навколоплідної рідини, матки, яка виросла. А ось решта кілограмів – це те, що ви набрали через особливий гормональний фон. І чим менше цих кілограм, тим легше буде від них позбутися після пологів.
Тепер про головне, як не набрати зайву вагу?
Зрозуміло, що про дієти на час вагітності потрібно забути – майбутня мама і дитинка повинні отримувати достатню кількість поживних речовин і вітамінів. Але їсти за двох зовсім не потрібно. Краще дотримуватися правил раціонального і здорового харчування. Рекомендується виключити з раціону шкідливі продукти – солодке, смажене, копчене, жирне, мучне.
Харчуватися краще чотири-п’ять разів на день невеликими порціями, у жодному випадку не пропускаючи сніданок. Їжте овочі, зелень, фрукти, нежирне м’ясо, птицю і рибу, каші, горіхи, сир, кисломолочні продукти. Завжди майте при собі яблуко, сухофрукти, горішки, на випадок, якщо вам сильно схочеться їсти.
І саме головне правило: слухайте свій організм, він краще знає, що йому потрібно.
Мала фізична активність – ще одна причина набору ваги. Якщо у вас немає медичних протипоказань і інших проблем, у зв’язку з якими потрібний спокій, можна сміливо давати організму навантаження. Звичайно ж, фізична активність під час вагітності має бути помірною і спокійною. Просто більше ходіть пішки, виконуйте спеціальні комплекси вправ для вагітних, займайтеся йогою. Дуже корисно займатись плаванням, під час якого тренуються потрібні м’язи і зменшується навантаження на хребет. Плаванням можна сміливо займатися практично до самих пологів.
А взагалі, очікування дитини має бути насиченим , яскравим і радісним. Вагітність – це не хвороба, значить не варто всі 9 місяців валятись на дивані. Займайтесь собою, ходіть на виставки, в театри, музеї. Займайте свій час чимось цікавим, і тоді вам не схочеться займати свій шлунок чимось зайвим .
© 2012, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: вагітність, гормональний фон, дитина, зайва вага під час вагітності, йога, комплекси вправ для вагітних, майбутня мама, набір ваги під час вагітності, очікування дитини, плавання під час вагітності, пологи, раціональне харчування, триместр, фізична активність під час вагітності