Вся друга половина літа та початок осені проходять під знаком кавуна. Це не просто ласощі, а справжнісінька лікарська рослина.
Вітамінів в кавуні порівняно небагато, за вийнятком одного – фолієвої кислоти (вітамін В9). Вона бере участь у кровотворенні, підтримує імунну систему, а також грає важливу роль у вагітності – регулює формування нервових клітин плоду, що дуже важливодля його нормального розвитку.
Сечогінний ефект кавуна відомий всім. Цю властивість слід взяти до уваги тим, хто хоче очиститись. Так званий метод кавуново-водних поштовхів, коли людина щодня впровж 4-5 днів з’їдає близько 2 кілограмів кавуна натщесерце. Це відомий спосіб поганяти пісок з нирок.
Кавун ганяє не лише пісок з нирок, але сприяє звільненню застійної жовчі. Таким чином, хороший стілець і колів обличчя після “кавунотерапії” вам забезпечені.
Кавун багатий на клітковину, яка сприяє виведенню зайвого холестерину. Він добре підходить для розвантажувальних днів, так звана “кавунова дієта”. Така дієта триває 5 днів. Протягом доби потрібно їсти лише кавун з розрахунку 1 кг м’якоті на 10 кг власної ваги.
Кавунова дієта протипоказана тим, хто страждає шлунково-кишечними захворюваннями.
Для загального омолодження організму потрібно пити чай з сухих або свіжих кавунових скоринок. Їх потрібно дрібно порізати. 1-2 чайні ложки залити склянкою окропу. Такий настій п’ють тривалий час, але не більше, ніж по три склянки на день. Кавун омолоджує і покращує колір обличчя, додає шкірі пружності.
З кавунової скоринки роблять маски або використовують для цього кавуновий сік, намочивши в ньому марлеву серветку. Потім кладуть її на обличчя та шию. Через 20 хвилин вмиваються водою.
Якщо ви хочете позбутись веснянок або вугрів, то на шкіру наносять емульсію з кавунового насіння на 20 хвилин, потім змивають прохолодною водою. Таку емульсію можна приготувати самому: насіння поміщають в ступку додають води і поступово розтирають. Співвідношення насіння і води 1:10.
© 2009 – 2010, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: імунна система, вітамін В, вагітність, веснянки, вугрі, емульсія, кавун, кавунові скоринки, кавунова дієта, кавунове насіння, клітковина, лікарська рослина, лікувальні властивості, літо, маски, нирки, обличчя, омолодження організму, осінь, плід, сік, сечогінний ефект, фолієва кислота, холестерин, чай, шия