Проблема схуднення турбує безліч жінок. Отож, спробуємо сформувати найважливіші правила, які зроблять будь-яку дієту ефективнішою.
Існує декілька простих прийомів, які здатні підвищити результативність дієти. Всі вони націлені на нейтралізацію основних складних моментів: загострене почуття голоду, нервовість і бажання порушити заборону.
Головна проблема – чому не працюють дієти? Тому, що ми ставимо, інколи, нездійсненні для організму цілі. Відмовляємо собі в улюблених ласощах і ставимо надмірно жорсткі рамки.
Проте організм – штука розумна і складна. Під час будь-якої дієти обмін речовин сповільнюється, тому що настає “голодування”, і ваше тіло не поспішає розлучатися з жировим запасом.
Ви їсте тільки гречку і огірки, позбавляючи себе всіх радощів життя, а цифри на вагах не зменшуються.
А варто лише дотримуватись декількох правил, щоб обмін речовин працював на повну силу, спалюючи жирові відкладення.
1. Не пропускайте сніданок
Дієтологи всього світу вже давно довели: чим ситніше сніданок, тим краще організм спалює калорії протягом дня. Звичайно, ранкове меню має бути здоровим і включати цілісні злаки, білки і цукор для роботи мозку. Ідеальний сніданок – тарілка вівсяної каші на воді з чайною ложкою меду, бутерброд з цільнозернового хліба з тонким шаром масла і шматочком сиру або відвареного м’яса. З напоїв – чай або кава. Завдяки такому сніданку бажання перекусити чимось забороненим під час обіду пройде.
Якщо ви знаходитеся на жорсткій дієті, залиште тарілку каші і шматочок сиру, а ось хліб і масло – виключіть.
2. Смачно – не означає шкідливо
Більшість дієт забороняють вживати макаронні вироби. А даремно. Шкідливі не самі макарони, а соуси, які подаються до них. Готуйте соуси на основі томатів, вина, вегетаріанського песто і устричного екстракту з мінімальним додаванням оливкового масла. М’ясо замініть креветками і іншими морепродуктами. А ось від сиру, такого, як пармезан або чедер, все ж доведеться відмовитися – в ньому надто багато солі і жиру. Додайте краще нежирні сорти сиру.
Від способу приготування їжі залежить дуже багато. При строгій дієті, наприклад, можна вживати продукти, приготовані на пару або на грилі. Тушкування або запікання частенько передбачає додавання жиру. А це зайві калорії.
4. Не позбавляйте себе десерту
Десерт під час дієти – це можливо! Просто вибирайте найменш шкідливі солодощі. Замінюйте шоколад, випічку і жирне морозиво фруктово-ягідними суфле і сорбетами. Мармелад, пастила і зефір без шоколаду також не містять жирів і є безпечнішою альтернативою тому ж шоколаду. Ну, і, звичайно, не забувайте про свіжі фрукти і ягоди.
5. Полюбіть спеції
Різноманітні спеції та приправи – це легкий спосіб замінити сіль. Крім того, деякі спеції, наприклад, карі, часник, цибуля, естрагон, петрушка, перець чилі та імбир здатні прискорювати обмін речовин і допомагати в розщеплюванні жирів.
Зелений чай – дуже корисний напій, проте дієтологи не рекомендують випивати більше 3 кружок в день. Замініть його не менш корисними трав’яними відварами – м’ятою, ромашкою або мелісою. Також, можна пити імбирний чай з лимоном.
© 2012, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: імбир, імбирнй чай, дієта, десерт, зелений чай, меліса, обмін речовин, ромашка, сніданок, схуднення