Полуниця – це воістину королева десертів і улюблена ягода дорослих та дітей! Але, крім того, що вона дуже смачна, полуниця володіє масою корисних властивостей.
За змістом вітаміну С, полуниця поступається лише чорній смородині.
У п’яти ягідках середньої величини вітаміну С стільки ж, скільки в одному великому апельсині.
А фолієвої кислоти в полуниці більше, ніж в малині і винограді.
Якщо ви будете щодня їсти полуницю, ви значно поліпшите своє здоров’я, оскільки вона укріплює імунну систему і стінки судин.
Вона володіє потужною протизапальною і протимікробною дією. Тому полуницю прописують, як ліки, людям з хворим шлунком. Також, антимікробні властивості полуниці використовують для лікування запальних захворювань носа і горла. А ще допомагає усунути неприємний запах з рота.
В полуниці міститься йод. І при достатньому вживанні ягід в літню пору, можна відмовитися від додаткового йодування їжі.
Полуниця – це, майже, аптечка.
Полуниця, не дивлячись на свій солодкий смак, володіє цукрознижуючою дією. А свіжий полуничний сік, приблизно четвертина склянки, випитий вранці натощак допомагає при жовчнокам’яній хворобі.
Полуниця володіє сечогінними властивостями, і корисна всіь, у кого є проблеми з нирками і печінкою.
Для тих, хто хоче схуднути – полуниця стане незамінною під час розвантажувальних днів. Якщо, звичайно, у вас немає на неї алергії, оскільки з’їдати її необхідно від 1 до 1,5 кг.
Полуниця допоможе вивести зайву воду з організму.
Відвар з листя полуниці і ягід допоможуть нормалізувати артеріальний тиск і обмін речовин в організмі.
А ще ця ягода допомагає при безсонні.
Полуницю рекомендують включати в раціон хворих анемією, при ламкості судин, для поліпшення кровотворення. Застосовується як сечогінний і потогінний засіб, при гіпертонії, атеросклерозі, ішемічній хворобі серця.
Полуниця нормалізує обмін речовин в організмі, допомагає при серцево-судинних захворюваннях, захворюваннях шлунково-кишкового тракту – виразці шлунку, холециститі, панкреатиті, каменях в жовчному міхурі, кишкових інфекціях, при захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів. У народній медицині полуницю використовували, як протимікробний засіб, для лікування авітамінозів, подагри і маткових кровотеч. Як антисептик, застосовують водяний настій ягід, ним полощуть горло при ангінах і рот при стоматитах. Соком полуниці вибілюють і пом’якшують шкіру.
© 2012, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: анемія, безсоння, вітамін С, корисні властивості полуниці, народна медицина, обмін речовин, полуниця, схуднути, фолієва кислота
13 липня 2012р. о 09:55
Все життя з дитинства досхочу наїдалась полуницями. Але завжди тільки домашніми. Спершу бабуся вирощувала, а тепер мама.