Укроп
Його назва з грецького переводиться дуже просто – “пахучий”. Від нього лише одна користь: багато вітаміну С, калію та заліза, отож щедро додавайте його до салатів та супів. Заліза в ньому особливо багато, тому укроп добре вживати при анемії. Укроп рекомендується при шлунково-кишечних захворюваннях, він знижує кислотність шлункового соку, зменшує процеси бродіння та вздуття кишечника, покращує апетит. Укроп також застосовують при гіпертонії та порушеннях сердечного ритму. Настій з укропу заспокоює нервову систему, допомагає вирішити проблеми зі сном. Але перед тим, як вживати зелень, переконайтесь, що у вас на неї немає алергії.
Пертушка
Її можна сміливо додавати до будь-яких страв: вона підвищує апетит та покращує травлення. Кальція, заліза та фтору в її листочках більше, ніж в інших овочах. А ще петрушка – лідер по вмісту “аскорбінки”, вітаміну С в ній в три рази більше, ніж в лимонах! Петрушку рекомендується вживати при запальнні ясен. Крім того, петрушка усуває неприємний запах з ротової порожнини та покращує зір. Майте на увазі, що петрушці протипоказана довготривала кулінарна обробка, тому що з неї безслідно зникає близько 60 % аскорбінової кислоти. Щоб вітамін зберігся, промиту зелень кладуть в киплячу воду перед самим кінцем варки.
Зелена цибуля
Якщо з’їдати 1-2 стеблинки зеленої цибулі кожен день, то ніякий авітаміноз не буде вам страшний. А все тому, що в зеленій цибулі міститься велика кількість фітонцидів, які пагубно впливають на хвороботворні мікроелементи. Цибуля дуже корисна при тромбофлебіті та інших захворюваннях, пов’язаних з атеросклерозом та враженням судин. Крім того, цибуля заспокійливо впливає на нервову систему. Чудодійна сла зеленої цибулі підвищується, якщо її підсолити та вживати з рослинною олією.
Щавель
Червень – пора щавелю, з його молодих листочків можна варити борщі, готувати запіканки, робити салати, начинки до пирогів. Всі ці страви не тільки смачні, а й дуже корисні, адже в щавлі містяться багато вітамінів та мінеральних речовин. Рекомендується приймати щавлевий сік як жовчогінний засіб. Але щавель протипок5азаний при гострих гастритах, хронічних захворюваннях нирок та печінки.
© 2009 – 2010, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: анемія, апетит, вітамін С, зелень, калій залазо, мікроелементи, нервова система, петрушка, салат, суп, травлення, укроп, цибуля, шлунково-кишечні захворювання, щавель, щавлевий сік