Чи потрібно говорити про те, що простуди, що виникають в цікавому положенні, можуть негативно вплинути на плід? Є ризик розвитку внутріутробної гіпоксії плоду (брак кисню), синдрому затримки зростання плоду, тому потрібно провести певні лікувальні заходи. І якщо так сталося, що ви все ж «підхопили» простуду, то приймайте терміново заходи:
- при високій температурі:
протерти тіло серветкою, змоченою в 1,5-процентному розчині оцту;
протерти тіло вологою губкою, змоченою в горілці;
обернути гомілки матерією, змоченою в прохолодній воді.
Якщо немає алергічних реакцій на мед, малину або лимон, то потрібно пити чай з цими продуктами, а на ніч – насичений яблучний відвар (теж з медом), соки, змішані з мінеральною водою, і, звичайно, журавлинний або брусничний морс, особливо при дуже високій температурі.
Зрозуміло, що під час лікування майбутній мамі більше хотітиметься пити, ніж їсти. І тут вона дуже уважно повинна стежити за об’ємом випитої і виділеної рідини, щоб уникнути появи набряків. Для цього потрібно враховувати кількість випитої рідини, включаючи рідину, що міститься в перших блюдах, фруктах і овочах, а також враховувати кількість виділеної рідини, використовуючи для цього мірний посуд. Головне, аби кількість випитого не перевищувало кількість виділеного.
При цьому корисно пити настій плодів шипшини і калини або меліси і шавлії, змішаних в рівних пропорціях. Перед вживанням бажано додати у відвар 1-2 краплі масла обліпихи. У проміжку між їжею добре розсмоктувати під язиком мед по 1 десертній ложці впродовж всього періоду хвороби (2 рази в день).
Вагітній жінці необхідно різко обмежити вживання гострих, солоних, копчених продуктів, шоколаду. Слід зменшити кількість або навіть зовсім відмовитися від важкої м’ясної їжі, перейти на молочно-рослинну дієту, віддаючи перевагу кефіру, йогурту, сиру, яблукам. Рекомендується вживати переважно легку їжу: прозорий овочевий суп, варену курку, неміцний бульйон, каші, свіжі овочі і фрукти. При болях в горлі краще приймати однорідну їжу з консистенцією, подібною до картопляного пюре.
Що стосується «народних» методів, які вагітна жінка може використовувати під час простуди, то рекомендується, наприклад, дихати парами питної соди, вареної картоплі в «лушпинні», додавши туди столову ложку аптечної ромашки або шавлії, листя чорної смородини, евкаліпта, дуба, берези. Корисно вдихати носом і ротом пари натертої великої сирої цибулини приблизно 10 хвилин, але не більш 2-х раз на день.
При появі нежиті бажано вдягти теплі шкарпетки, прикласти до носа мішечок з сіллю або піском або варене яйце. Закапати в кожну ніздрю по 3-5 крапель ментолового масла, роблячи вдихи і видихи. Одночасно з цим добре змащувати маслом лоб, шкіру за вухами і ніс.
Аби не «підхопити» заразу під час епідемії грипу вагітна жінка повинна до мінімуму скоротити відвідування суспільних місць (суспільний транспорт, кінотеатри, концерти, сім’ї, в яких є маленькі діти і так далі). Як можна частіше провітрювати своє приміщення і зволожувати всіма доступними методами повітря в кімнаті (ставити ємкості з водою біля батареї або використовувати спеціальний зволожувач). Окрім цього, обмежити фізичне навантаження і обов’язково регулярно мити руки.
Але, якщо все-таки не змогли вберегтися, то намагайтесь з перших днів захворювання дотримуватись постільного режиму.
© 2009 – 2010, Жіночий журнал SUPEROVA.COM. Авторські права застережено.
Сподобалась публікація?
Поділися з друзями в соціальних мережах:
|
Ця стаття про: вагітна жінка, вгітність, гострі продукти, грип, йогурт, кефір, лікування, лимон, мінеральна вода, майбутня мама, малина, масло, мед, набряки, овочі, питна сода, плід, простуди під час вагітності, температура, фрукти, шкіра, шоколад